Pulberkustuti 6 kg
Viimasel ajal küsitakse päris tihti, millega mu firma (Kliko Ohutuse OÜ) tegeleb?
Esimese hooga tulevad kohe meelde kustutid :-)
Tegelt on müüdavaid asju muidugi rohkem...


Lisaks kustutitele müün ka näiteks tulekustutusvaipu. See on selline tulekindel riie, millega saab tule kustutada lämmatamise teel ehk selle riidega kaetakse tulekolle ning õhk ei pääse enam ligi ning tuli kustub. Eriti on tulekustutusvaip abiks köögi, kus on tegemist õliga, mis süttimisel ei taha hästi kustuda (s.t. vesi ei aita). Kui õigesti mäletan, siis kunagi põletati Peoleo seetõttu maha, et hakati süttinud toiduõli kustutiga kustutama kuid oskamatuse tõttu lendas hoopis õli veelgi rohkem laiali. Lihtsam lahendus oleks olnud põlev õlianum katta tulekustutusvaibaga ja tuli oleks lakanud. Mõni kavalpea on arvanud, et oh teen lõkke ja vaatan järgi kas see riie on ikka tulekindel... pole mõtet, sest tegelt on asja eesmärk ikka see, et ta mingi perioodi jooksul ei sütti. Kui ikka seda riiet pikka aega tules hoida, küll ta siis lõpuks süttib ka või sulab ära. Sellepärast on tulekustutusvaibad ettenähtud ühekordseks kasutamiseks.

Järgmine huvitav asi on suitsuandur :-) See siis oleks abiks, et üldse teada saada õnnetuse toimumisest. Teisi asju, kustutit ja tulekustutusvaipa on vaja seejärel, tegelemaks tule allika ohutuks muutmisega.

Suures valikus on mul büroo- ja tootmishoonetele pakkuda kappe, voolikuid, ühendusi... aga tavainimest võiks veel üks lahe asi huvitada... nagu teame, ööd on meil mustad. Seega on abiks kaasaskantav lamp. Müün päästetöötajatele mõeldud lampe... kuid neil on üks hea omadus ka tavainimese seisukohalt - nad ei tööta patareidel vaid akul ning see peab oluliselt kauem vastu ning on taaslaetav laadija abil otse seinast. Seega omamiskulu on väiksem :-)

Kellele miski asi huvi hakkas pakkuma võib tulla külla Peterburi tee 4 tööpäevadel... või veel parem saata maili peeter@ohutuse.ee või ka helistada mulle 56 458 673.