Lähenevad kohalike omavalitsuste valimised... Keda valida?

Vastust mina ei tea, kuid üks otsus on kindel: Ma lähen valima!
Valimiskriteeriumiks saab maailmavaade, kuid kahjuks ei saa mööda vaadata ka sellest mis sigadustega keegi hakkama on saanud.

Nagu selle päeviku lugeja aru on saanud või aru võiks saada, siis olen pigem parempoolse maailmavaatega. Samas mõistan, et meie ühiskonnas on inimesi kes vajavad abi, kuid olen veendunud et see ei peaks käima läbi riigi vaid läbi mittetulundusühingute. Seetõttu olen ka mõnda neist otse toetanud.


Parempoolsete erakondadena postsioneerivad minu arusaamist mööda end Eestis järgnevad erakonnad:
Eesti Reformierakond - http://www.reform.ee/
Erakond Isamaaliit - http://www.isamaaliit.ee/
Erakond Res Publica - http://www.respublica.ee/

Siis on olemas veel Eestimaa Rahvaliit (http://www.erl.ee/), mille puhul pole võimalik öelda, mis maailmavaadet see erakond esindab - võib-olla neid, kes soovivad iga hinna eest võimul olla?!?

Pean tunnistama, et igas neist nimetatud erakonnas, lisaks ka Keskerakonnas, on igaühes mul tuttavaid noori inimesi, kellega on meeldiv samas seltskonnas viibida. Seega valikukriteeriumiks ei saa olla minu jaoks tutvuste olemasolu või sõbra toetamine...

Nii Reformierakond kui Res Publica on viimasel ajal igasugu imelikke tegevustega hakkama saanud. Kuigi erakonnad sooviksid seda, ei saa vaadata eraldi kohalikes omavalitsustes toimuvat ning riigitasandil toimuvat, seega vaatan neid koos - tervikuna.
Neil kahel nimetatud erakonnal on hiljaaegu olnud või on hetkel erakonna esimees peaministri toolil. Võin vabalt avaldada oma seisukoha selles - kumbki pole hästi hakkama saanud. Mõlemad keerasid omi lollusi kokku, mis pälvisid ka laialdast avalikkuse tähelepanu.

Jääb üle Isamaaliit eesotsas esimehega Tõnis Lukas. Samuti on tulnud aja möödudes välja, et Mart Laar, erakonna endine esimees, tegi oma valitsusjuhi positsioonis olemise ajal terve rea väga arukaid otsuseid. Enam räägitud on vast ühtne tulumaksumäär :-)
Olles kokku puutunud ka Tõnis Lukas'ega isiklikult, tema olles Haridusminister ja mina olles õpilasesindaja, võin tõdeda, et ka tema tundub aruka mehena. Lisaks veel isamaaline meelestatus, mida samuti jagan.

Seega minu isiklik eelistus kaldub eesolevatel valimistel Isamaaliidu poole... samas lõpliku otsust pole veel teinud.

Kallis lugeja, kui näed, et minu loogika on kuskil vildakas või sul on lisaargumente ühe või teise erakonna valimiseks, siis loen neid heameelega. Palun kirjuta need siia kommentaariks!