Käisin täna ühel võrkturustusfirma, Amway, esitlusel. See tekitas vastakaid mõtteid :-/ Ühes aga veendusin täielikult: see pole minu jaoks, sest nad müüvad tooteid, mida ma ise ei kasuta(ks). Aga seal tutvustusel räägiti ka natuke Kiyosakist, mida täpselt, saada teada kui vajutad [Read more!] nuppu.Niisiis mis mind häiris asja juures:
- kuni lõpuni hoiti saladuses firma nime s.t. seda ei mainitud kordagi esitluse sees (mulle küll oli see enne teada, millega tegu);
- ilustatud sõnavara (võrkturustuse asemel kasutati näiteks koolituspõhine soovitusmarketing)
- jutt suurtest summadest (mida justkui lühikese kerge tegutsemise järel oleks võimalik saada)

Lisaks NB! Sellel esitlusel räägiti Kiyosaki teises raamatus (Cashflow Quadrant) pikalt lahti kirjutatud ESBI veeranditest (millest Eesti keeles on tegelikult võimalik lugeda minu ühest referaadist, mis siin lehel ka avalikustatud on) aga SEDA VALESTI! Oli selgelt näha, et esineja polnud asjast ise otseselt lugenud ja ka polnud seda lõpuni mõistnud. Seega ettevaatust! Kuna antud inimene seda asja ise nii veendunudlt uskus ei hakanud ma temaga ka vaidlema ega teda segadusse ajama... ju siis oli keegi talle autoriteetne inimene talle seda asja niimoodi segaselt ja valesti seletanud. Minu eesmärk ja roll sellel esitlusel oli kohale minna, kuulata ja lahkuda ning nüüd seda kogemust jagada. Eesmärk saab täidetud :-)

Aga iga halva asja juures on ka midagi head nagu iga hea asja juures halba, seega räägiks ka võrkturustuse headest külgedest ning seda Kiyosaki raamatu "The Business Shool" põhjal. Võrkturustus on õige valik:
- inimesele, kes ei tea müügist ega ärist midagi, lihtsaim alustamise viis (väike alustamistasu)
- inimesele, kes soovib õppida müüma ja on valmis selle nimel tegema tohutult tööd
- inimesele, kes ei suuda end ise sundida (võrkturustuses on sul "sponsor", inimene kes sind sinna kutsus ja kelle ülesanne on sind iga hinna eest motiveerida ja tagant surkida) uusi asju õppima Seega suurim kasu võrkturstussüsteemidest on sealsed koolitused, mis õpetavad sind lõppkokkuvõttes müüma mida iganes ja kellele iganes. Samas on see ikkagi töö, kuigi töökoht kuulub sulle endale ja sa ise otsustad millal ning kui palju töötad.

Enamasti (reaalelus, erinevalt ilusatest esialgsetest lubadustest) tähendab see tööd rohkem kui 8h tööpäevadel. Veel olgu ära öeldud: Võrkturustus nagu ükskõik milline muu tegevus EI TAGA RIKKAKS SAAMIST!!! Rikkaks/jõukaks saab ikkagi ainult õppides raha kasutama s.t. õppides tegema vahet varadel ning kohustistel ja ostes varasid, millel on positiivne raha liikumine (saad rohkem raha jooksvalt kui on kulutused selle ülevalpidamisele).