Korduvalt on minult küsitud: Ok, päris head mõtted sel Kiyosakil, AGA see pole ju võimalik, et kõik NII elaksid.

See, mida mõista selle NII all on väga lai ning antud hetkel seda täielikult lahti selgitama ei hakka, lugege ise!

Leian, et see on võimalik! See, millest Kiyosaki kirjutab, on reaalselt võimalik minu arvates järgnevatel põhjustel.


Kiyosaki ei ütle oma raamatutes, et tee nii või naa, vaid avardab inimese teadlikust erinevatest võimalustest. Kes mida kasutab või üldse ei kasuta oma elus on enda teha. Kuna neid võimalusi on palju, tohutult palju, siis ei saa kunagi kõik teha samu asju samaaegselt ja arvatavasti ei soovigi. Kiyosaki kutsubki ju tegelt inimesi üles eristuma teistest!

Kuna kõik ei saa/ei taha teha samu asju samaaegselt ja kuna jõukaks ei saa üleöö (ja kõik inimesed isegi ei taha seda), siis isegi kui kõik inimesed võtaks Kiyosakit kuulda ja asuks tegutsema, teeksid ikkagi inimesed erinevaid asju, erineval ajal, erineva kiirusega jne. ja seejuures ei takistaks need inimesed teisi.

Tihti tuuakse selle selgituse peale lagedale küsimus/väide, jutkui seda ideestiku järgides: "Keegi poleks nõus tööd tegema."
Ma ei tea kust seda välja loetakse, et Kiyosaki kutsub inimesi lõpetama töö tegemise?!?

Kiyosaki on lihtsalt defineerinud selle mis tähendab tõeliselt jõukas olemine: Inimene on tõeliselt jõukas (rikas) alles siis, kui ta igakuised passiivsed sissetulekud ületavad igakuised kulutused. Passiivsed sissetulekud on sellised sissetulekud, mille jaoks inimene ise ega keegi teine tema leibkonnast ei pea füüsilist tööd tegema.

Kus siin on öeldud: lõpeta töötamine?!?

Sellega tahab Kiyosaki lihtsalt öelda, et sa ei ole enne rikas, kui võid lubada endale mittetöötamist ja seda vajadusel igavesti. Samas on selge, et kuni selle hetkeni inimene peab tööd tegema ja edasi tahab ka enamik inimesi siiski millegiga tegelda ehk inimesed töötavad ikka edasi AGA nad ei pea enam töötama s.t. nad võivad teha endale meeldivaid asju ja tööd. Kuigi paljude eestlaste, eriti vanemate, pähe ei mahu see, et võib teha tööd ka ilma palgata, siis selles keskkonnast, kust Kiyosaki on pärit, on normaalne ka teha vabatahtlikku tööd s.t. aidata teisi inimesi ilma neilt midagi vastu saamata. Väga paljud USA ja Kesk-Euroopa ning järjest enam Eesti noori tahab ka sellist tööd teha AGA reaalselt on see siiski pikaajalisel võimalik ainult neil, kel on kusagilt mujalt sissetulek.

Omaette grupp on neid inimesi, kes töötavad kohtades ja ametites, mida nad vihkavad... igal võimalikul momendil räägivad kui halb on nende ülemus jne jne Miks te teete seda tööd? Vastus: Raha sõltuvus ja hirm.
Ehk siis inimesed on harjunud iga kuu saama mingit rahasummat (palka) ning neil on hirm, et kui nad sellelt töökohalt (mida nad võib-olla kogu hingest vihkavad) lahkuvad, siis nad äkki enam ei leia teist kohta, kust raha saada. Selle nimel kannatatakse aastaid... milline raiskamine...

Kokkuvõtvalt: Kiyosaki püüab oma raamatute kaudu avada kõigi inimeste silmi võimalustele, võimalutele mis võivad anda tulemuseks vabaduse. Võimaluse valida teha seda, mis tegelikult rõõmu ja rahuldust pakub.