Miks ütleme vahest oma kõige kallimatele inimestele halvasti?
Ma ei tea vastust... kuid mulle tundub, et üks põhjuseid on see, et tunneme end nende inimeste seltsis vabalt... ja seepärast julgeme elada nende peal välja ka jumal teab kelle teisega seoses tekkinud pahameelepuhangud... kuigi ei peaks - isegi ei tohiks.

Miks need inimesed meie halvasti ütlemise peale solvuvad?
Selge see, et ka nende jaoks oleme me kallid... enamasti ei vaevuta solvuma inimeste peale, kellest ei hoolita... ei olda pahased suvaliste inimeste peale... seega jah, on normaalne solvuda kui keegi sulle kallis inimene midagi halvasti ütleb... :-(

Ja ongi konflikt sündinud... kuidas seda lahendada? ;-/
Ise olen samuti solvunud olnud... ja isegi otsustanud, et rohkem enam ühe oma lähedase sõbraga ei suhtle... aga siiski hiljem järele mõeldes olen jõudnud selleni, et kuna mul on üldse kokku kaks lähedast sõpra siis loobudes ühest jääks alles vaid üks... siis see pole seda ju ometi väärt... mõne halvasti ütlemise pärast loobuda sõbrast oleks must rumal... ühest küljest võiks ju mõista, et tulenevalt sellest, et sõbrad tunnevad end vabalt võivad nad mõtlematult vahest halvasti öelda aga see teeb haiget, tohutult haiget kui kallis inimene midagi halba ütleb... seekord olin halvasti ütleja aga kahjuks ma ise :-( ja sellest aru saamine teeb samuti haiget. Kallis sõber, palun andesta.