HõbeNeed kes osalesid eilsel minu CASHFLOW klubi üritusel kuulsid minu käest ühtteist hõbeda kohta... Igaks juhuks panen siia lingid, kust eile asju näitasin.

Kõigepealt hõbeda tehnilise analüüsi graafik (mida uuendatakse päeva / kahese hilinemisega):
http://www.kitco.com/charts/techcharts_silver.html

Eelnimetatud graafik on loodud andmete põhjal, mida saab The London Bullion Market Association kodulehelt: http://www.lbma.org.uk/
Sealt tuleks valida Statistics -> Silver Fixings, et näha kogu ajalugu. Jooksva päeva hinda uuendatakse kord igal tööpäeval kell 12 Londoni aja järgi ehk 14 siinse aja järgi.

Euroopa Liidus käsitletakse hõbedat toormaterjalina, mistõttu lisatakse hinnale käibemaks 18%. Seetõttu ei ole seda niivõrd lihtne osa kui kulda, mida saab näiteks Tavid'ist.

Siiski saab hõbedat osta suuremates kogustes K.A. Rasmussen AS ettevõttest. Sellisel juhul on mõistlik seda osta käibemaksukohuslasest ettevõttele, et saada käibemaks tagasi. Küsimärk jääb aga müügivõimaluste juurde... Ei Tavid ega K.A. Rasmussen ei osta hõbedat tagasi. Üks variant on muidugi seda kunagi seljakotis USAsse tassida ja seal müüa, sest seal on praktiliselt igas linnas olemas hõbeda ja kulla maaklerid. Müümine peaks olema võimalik ka Švetsis, Londonis ehk ka mujal... mina seda täpselt ei tea - pole uurinud.

Veel üks võimalus hõbeda hinna liikumisest osa saada on osta hõbeda indeksaktsiat, mille tähiseks on SLV. Lihtsaim viis seda osta on läbi LHV tehes sinna väärtpaberikonto. Kuid nagu eile öeldud ei pruugi see fond tegelikult omada füüsilist hõbedat - selle kohta saab lugeda ka Mike Maloney (Rich Dad Advisor) kodulehelt - http://goldsilver.com/beware.php
Mike Maloney ütleb seal: SLV on ainult kauplejatele, mitte investoritele! Sellega on mõeldud siis seda, et see sobib selleks kui tahta saada osa lühiajalistest hõbeda hinna liikumistest, kuid mitte alternatiivina pikaajalisele füüsilise hõbeda investeeringule.

Veel üks variant on hõbeda futuurid ja hõbeda futuuride optsioonid. Nende kohta peate aga ise uurima...

Ka on veel olemas sellised asjad nagu Pool Accounts - enne nendesse raha panemist tasub lugeda: http://www.butlerresearch.com/buyerbeware.html