USA dollar on nüüdseks mõnda aega langenud...

Aga ma usun, et dollar hakkab uuesti tõusma.

Miks?

Tegelikult ma ei usu, et USA dollar tõusma hakkaks, kuid ma olen üsna kindel, euro hakkab samuti langema ja seetõttu kurss muutub nii, et meile tundub, et USA dollar muutub kallimaks.

Miks?

Pannes ennast hetkeks rahvusvahelise suurfirma finantsjuhi või juhtkona liikme kohale avaneb järgnev pilt:

  • USA on suur turg.
  • Euroopas (ja ka mujal Maailmas) toodetud asju on üha raskem müüa USAs.
  • Euroopas on tugevad ametiühingud, kes ka praegusel ajal soovivad palkade tõstmist... ehk tootmine läheb siin veel kallimaks.
  • Meil on võimalik toota ka USAs kohapeal...
  • USAs tootmine muutub järjest odavamaks langeva dollari tõttu.
  • USAs tasuks toota ka Euroopasse müümiseks...

Üsna loogiline otsus on: Vähendada tootmist Euroopas ning suurendada tootmist USAs.

Seega väheneb töökohtade arv Euroopas... näiteks Prantsusmaal, Saksamaal... Sellega kaasneb inimeste tulemine tänavatele ja nõudmised valitsuste aadressil midagi ette võtta. "Rohkem töökohti!" kõlab rahva nõudmine.

Saksamaa, Prantsusmaa valitsusjuhid tahavad loomulikult rahvale vastu tulla... küsides nõunikelt ja ettevõtjatelt, et miks töökohti vähendatakse, siis saavad nad üsna kiiresti vastuse: Euro on kallis. Selle järgneb valitsuste nõudmine Euroopa Keskpanga aadressil: "Nõuame odavamat eurot!"

Mingi hetk ei pea Euroopa Keskpanga inimesed enam survele vastu ja võtavad ette samme euro odavamaks muutmiseks USA dollari suhtes... selleks on palju võimalusi. Üks variant on suurendada euro pakkumist ehk lasta ringlusse uusi eurosid... kindlasti on ka muid võimalusi.

Seega olen veendunud, et lähimal ajal (selle või järgmise aasta sees juba) muutub euro oluliselt odavamaks (ja dollar paistab kallimana). See variant, et dollar tegelikult kallimaks muutuks reaalselt puudub - sellist tahet USA keskpangalt juba välja ei meelita.