Kell on 2:47 ja lõpetasin just ühe aastaaruande tegemise, mis võttis 8h aega...

Miks nii kaua?

Kui ma pole ise teinud organisatsiooni raamatupidamist ja pean kellegi vigasest ligadi logadi kokkuvõtete põhjal koostama korraliku dokumendi, siis nii see läheb... Kahju, kui mõni raamatupidaja keeldub revidendiga koostööd tegemast.

Viimase 24h jooksul oli see aga minu jaoks juba teine Majandusaasta aruanne. Esimene sai korrigeeritud päeval koos vastava organisatsiooni raamatupidajaga.

Minu jaoks on OK otsida vigu aruandes ja need edastada raamatupidajale, et ta saaks need parandada, kuid kahjuks võtavad palju raamatupidajad seda isikliku rünnakuna... nad ei suuda võtta tõsiselt (vähemalt esialgu) minu märkmeid vigade ning täiendamist vajava kohta. Mõni leebub kui mõistab, et ma tõesti tean, millest räägin... Kuid ühega olen pidanud vaidlema juba aastaid ja ta krt võtaks ei kuula midagi, mis talle öeldakse ja vigu ka ei paranda... nüüd siis tuligi uus aruanne ise koostada.

Aga tempo tõuseb...

FIEdel läheneb 31. märts... viimane võimalus tuludeklaratsioon ära esitada õigeaegselt...  Kui mõnel lugejal on sellega probleeme, siis oled teretulnud ühendust võtma.

30. juuni pole ka enam mägede taga... kui sul on mõni organisatsioon, millele pead aastaaruande organiseerima aga ei tea kuidas seda ikkagi päris täpselt teha - ka siis oled teretulud ühendust võtma.

Igale raamatupidamisprobleemile leidub lahendus - raamatupidamine on vaid reeglistiku kasutamine rahaasjade vormistamiseks.

Muidugi ei maksa unustada ka kunstilist poolt Wink
Kogu tegevuse juures tuleb vähendada maksukohustust niipalju kui võimalik Laughing enamasti on võimalik.

Aga nüüd magama... pole vaja uut "2 tundi Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakonnas" juhtumit...

Ehk siis alates 12st päeval võib mulle helistada 56 458 673.