Suutsin reedel, suures osas igavusest bussireisil, uuendada oma serverit kasutades selleks mobiili (Putty for Symbian OS). Nagu ikka vahest juhtub - mõni asi ei hakka peale uuendamist tööle... seekord oli selleks minu serveri mailisüsteem... proovisin küll üle mobiili ka selle asja tööle saada, kuid edutult :-/
Lõpuks väsisid silma ära väikse ekraani vaatamisest... ja nüüd siis sain suure ekraani / arvuti taha ja lõpuks ka asja korda :-)

Aga kui keegi teist saatis mulle maili vahemikus reede kuni täna (pühapäev), siis palun korrake seda! (Sest osa maile läks kaduma ilma veateateta.)

Enda jaoks panen kirja ka probleemi tehnilise poole...


Tehniliselt juhtus see, et osa conf faile lasin ilma süvenemata uutega asendada.
Selle tulemusena pöördus postfix mysql andmebaasi poole kasutades mysql serveri tavalist asukohta.
AGA kuna postfix jookseb suletud kaustas s.t. ei näe sellest väljapool olevaid faile, siis peab mysql tekitama käivitamisel ka otsetee postfixile nähtavatesse kaustadesse.

Selleks peab mysql conf failis olema järgnev rida:

ln -f /var/run/mysqld/mysqld.sock /var/spool/postfix/var/run/mysqld/mysqld.sock

Mysql conf faili uuendamisega läks see rida kaotsi ja postfix ei saanud ühendust mysql'iga s.t. postfix ei teadnud milliseid maile vastu võtta ja kuhu need salvestada s.t. tekkis tuhandete kaupa veateateid logi failidesse :-/

Teine probleem tekkis mailide lugemisega... courieri authdaemonrc fail asendus samuti uuega, mistõttu oli seal kirjas audentimise kohaks süsteem, mitte mysql tabel, kus tegelik info asub.

Hooletus :-/