Archives

You are currently viewing archive for April 2009

Relvamessil (27.04.2009 22:07)

Teema: Vaba Aeg

Gun ShowKäisin pühapäeval relvamessil Phoenixis. Ma pole elu see varem niivõrd palju relvi näinud... ühes messihallis oli ka arvatavasti rohkem relvi kui Eestis üldse kokku... lisaks jalutasid messil ringi inimesed, kes pakkusid müügiks oma relvi. Seda pidi nimetatama Private Sale. Maksta saab sulas ning relva saab vastu ilma igasuguste lisaküsimusteta. Relvapoed, kes messil olid, peavad siiski küsima isikut tõendavat dokumenti ja USA kodanikuks olemine on ka vajalik.

Messil käisin koos Robert Kiyosaki ja Kelly Ritchie ning veel kahe inimesega. Robert viskas nalja, et ma võin endale ka vabalt relva osta kui tahan. Njah, osta ju võib aga mis sellega peale hakata - seda ma ei suutnud välja mõelda. Ainuke, mis messil tegelikult huvitas oli erinevate müntide müüjad... ehk seal messil oli ka igasugu muud kraami väljas - relvi oli küll kordades rohkem.

Huvitav oli näha Roberti teadlikust relvade teemal - nagu ikka otsis ta täiendust oma kollektsiooni. Seekord midagi ostmist väärivat ta ei leidnud aga oli näha, et mitmed relvamüüjad teadsid teda ja tema neid isiklikult.

Relvamüüjatega suheldes selgus ka see, et neil läheb äri väga hästi sel aastal. Väga paljud inimesed ostavad endale relva praegusel ajal siin. Robert rääkis, et uurib kuidas müük läheb sellepärast, et aru saada mis inimeste peades toimub... praeguse järgi valmistutaks justkui sõjaks (relvamüügi koguseid arvesse võttes). 

Kahjuks pilte ei olnud lubatud messialal teha :-(

Teema: Üldine

Vana ja kurb meesLugedes viimase aja uudiseid, saab selgeks ühene sõnum:

Sinu (ja minu) jaoks pole pensioni.

Ise olen selle mõttega juba harjunud ja oma tegevuse vastavalt korraldanud. Huvitav on järgida kuidas see sõnum hakkab massidesse jõudma. Pensionifondid on kõvas miinuses ning nüüd on selgelt välja öeldud: Riigil käib üle jõu teha sissemakseid inimeste II samba pensionifondi. Tänases Äripäevas (lk 4) on välja öeldud ka, et III samba väljamaksetele plaanitakse kaotada soodsam maksumäär ning asendada tavapärase ehk hetkel 21% tulumaksuga.

Riikliku pensioni suurus peaks samuti tulevikus suhteliselt vähenema kuna ühe pensionäri kohta jääb töötajaid järjest vähemaks... kui viitsid vaata Eesti rahvaarvu prognooside kohta artiklit näiteks siit.

Seega jah... mis siis saab?

Minu vastus on ise tegutseda ja olla valmis.