Archives

You are currently viewing archive for November 2008

Tartus täna CASHFLOW (24.11.2008 03:04)

Teema: CASHFLOW

CASHFLOW üritus Rohelises ÄmblikusTäna toimub kell 17:30 kuni 20:30 Tartu Ülikooli Raamatukogus ruumis 243 järjekordne ametliku CASHFLOW klubi üritus. Oled oodatud!

Korraldan juba pikemat aega Rich Dad (Rikas isa, vaene isa) Robert Kiyosaki poolt loodud lauamängu CASHFLOW mängimise / õppimise üritusi ametliku CASHFLOW klubi nime all mis järgib mängu autori poolt loodud õppekava.

Meie tegevus koosneb 11 järjestikusest kohtumisest, igaüks kolm tundi.

Osavõtutasu puudub. Võta ka sõbrad kaasa!
Kaasa tasub võtta KALKULAATOR, HARILIK PLIIATS, KUSTUKUMM!

Kui soovid osaleda, siis registreeru aadressil http://spreadsheets.google.com/viewform?key=paWSkqXRS5_MZ_ZQBtbq0Hw Võta ka sõbrad kaasa!

 

Tule ja tõsta oma rahanduslikku IQd!

Kohtumiseni,

Peeter Pärtel
56 458 673

Teema: Üldine

KrediitkaardidIga kord kui maksan krediitkaardiga tekitan juurde uut raha - raha, mida enne minu makset polnud olemas.

Majanduslanguse olukorras, kus me praegu oleme, saab meist igaüks muuta olukorda paremaks aidates süsteemi lisada uut raha - lihtsam viis selleks on tasuda oma igapäeva ostude eest krediitkaardiga.

Kuidas see siis toimib?

Niipalju kui mina olen süsteemist aru saanud, siis kui mina tasun poes panga krediitkaardiga, siis kaupmees saab paari päeva jooksul minu makstud raha enda kontole, kuid mina ju veel pole maksnud. Samuti ei pea pangal seda raha olemas olemas, sest mina olen ju lubanud krediitkaarti võttes lepingule allkirja andes, et maksan kunagi selle raha tagasi. Seega mida hiljem ma tasun oma krediitkaardi võla, seda kauem on süsteemis täiesti uus raha, mida kunagi varem olemas ei olnud.

Mida rohkem raha on süsteemis, seda rohkem on seda ka pangakontodel ning seda rohkem saavad pangad välja laenata raha ehk seda rohkem on nii ettevõtete kui ka eraisikute jaoks võimalik anda krediiti ehk uut laenu. See omakorda toob kaasa majanduskasvu.

Kui nüüd inimesed enam laenu ei võta ja kasutavad vähem krediitkaarte või jätavad võlad õigeaegselt tagasi tasumata, siis juhtub vastupidine ehk järjest vähem raha on süsteemis. Seda vähem on võimalik pankadel anda välja laene ning seda vähem on võimalik inimestel ja ettevõtetel omakorda teha kulutusi, mis omakorda vähendab süsteemis raha hulka jne jne.

Seega kui Sul on krediitkaart, siis kasuta seda. Kui Sul ei ole veel krediitkaarti, siis võta see endale pangast ning kasuta seda.

Käesolev postitus on kirjutatud Robert Kiyosaki 3-päevase koolituse "How to predict the Future?" kuuldu põhjal.