Archives

You are currently viewing archive for September 2008

Tahad tõelist väljakutset? (30.09.2008 20:25)

Teema: CASHFLOW

CASHFLOW 101Täna sain tõelise väljakutse - mängida CASHFLOW 101 lauamängu 12nda klassi õpilastega keda oli ca. 24 ning kellest vaid üks oli sellest tegevusest huvitatud.

Käisin täna päeval Sindi Gümnaasiumi 12nda klassi õpilastega CASHFLOW 101'te mängimas. Selleks oli mul aega 90 minutit tavapärase 180 minutilise CASHFLOW klubi ürituse asemel.

Tegin väikse sissejuhatuse, 60 minutit mängu ja väikse kokkuvõtte.

Väjakutse oli suur, sest vaid üks neist oli eelnevalt mänginud CASHFLOW'd ja ülejäänud ei teadnud mängust ega reeglitest midagi. Samuti polnud neist keegi lugenud "Rikas isa, vaene isa" raamatut.

Lühidalt kokku võttes sain hakkama ning õpilastel oli samuti huvitav ja vaheldus tavapärastele majandustundidele.

Teema: CASHFLOW

CASHFLOW üritus Rohelises ÄmblikusKorraldan juba pikemat aega Rich Dad (Rikas isa, vaene isa) Robert Kiyosaki poolt loodud lauamängu CASHFLOW mängimise / õppimise üritusi ametliku CASHFLOW klubi nime all mis järgib mängu autori poolt loodud õppekava.

Meie tegevus koosneb 11 järjestikusest kohtumisest, igaüks kolm tundi.

Sel neljapäeval, 2.10 algab kogu programm otsast peale ehk toimub sissejuhatav osa. Algus on kell 18:00 ja lõpp kell 21:00

Toimumiskohaks on Lokaal Roheline Ämblik (hotell Susi konverentsiruum), Peterburi tee 46, Tallinn.

Osavõtutasu puudub. Võta ka sõbrad kaasa!
Kaasa tasub võtta KALKULAATOR, HARILIK PLIIATS, KUSTUKUMM!

Kui soovid osaleda, siis saada mulle e-mail aadressile peeter@sigma.ee ja anna endast ning oma sõpradest teada!

Saadan Sulle vastu ühe kahest: oled kirjas või kohad täis. Kokku on võimalik osaleda ca. 60 inimesel.

Tule ja tõsta oma rahanduslikku IQd!

Kohtumiseni,

Peeter Pärtel
56 458 673

Teema: Ettevõtlus

MeeskondAukoodeks (Inglise keeles Code of Honor) on võtmetegur hoidmaks koos ja kasvatamaks meeskonda pikaajaliselt. Aukoodeks on reeglite kogum, mida on meeskond otsustanud järgida. Mida suurem on meeskond seda täpsemalt ja selgepiirilisemad peavad reeglid olema.

Näiteid aukoodeksisse minevatest reeglitest:

 

 • Alusta ja lõpeta tegevused õigeaegselt.
 • Aita hädas olevat meeskonna liiget.
 • jne...

 

Reeglite kehtestamine on üks pool, kuid olulisem veelgi on nende reeglite järgmine ja reageerimine reeglite rikkumisele. Iga meeskonna liige peaks reageerima sobival viisil ja võimalikult kiiresti kui ta näeb reeglite rikkumist öeldes seda reegleid rikkunud meeskonna liikmele.

Viimast on raske teha kui ka vastu võtta ning see vajab harjutamist. Kuidas anda teisele teada, et ta reegleid rikkus? Kuidas reageerida ja õppida sellest kui Sulle öeldakse, et oled reeglite vastu eksinud?

Pikemalt saab lugeda aukoodeksist ja selle olulisusest Inglise keelsest raamatust "The ABC's of Building a Business Team That Wins", mis on ilmunud Rich Dad Advisors seerias ning selle autoriks on Blair Singer.

Teema: Ettevõtlus

MeeskondEelmise postituse vastukaja on olnud positiivne ja väga kasulik :-)

Täna kirjutas mulle hea sõber:

"üks inimene, keda veel tiimi vajad, on PR inimene, kes sind pildis hoiaks, rohkem sissekandeid teeks ja su tegemistest ülevaadet annaks pressile"

Ja ma nõustun täielikult. Mul on vaja abi selles osas, et keegi korraldaks neid avalike suhete asju... ma ise ei oska. Samuti oleks abiks kui keegi aitaks siia päevikusse või siis uude enam Rich Dad ja CASHFLOW teemadele fookusseerinud päevikusse kirjutada ja materjale ette valmistada.

Nii, et kui soovid nende teemade osas panustada, siis oled teretulnud ühendust võtma.

Teema: Ettevõtlus

MeeskondÜks minu viimase aja suuremaid aha elamusi tekkis Rich Dad Coachingu käigus. Lugesin mõtet, et mõistlik on unistada oma meeskonnast enne kui unistada Doodadidest ehk ilusatest asjadest nagu uhke maja või uhke auto.

Ma olen enda jaoks kirja pannud ja piltidega illustreerinud oma suured unistused ja need on just kolm asja - suur maja basseiniga, autona Ferrari ja üks mõnus laia valikuga garderoob firmamärgiga riietest.

Selle ühe mõtte lugemine aga pani mind asju ümber hindama...

Tegin kohe ka nimekirja meeskonnaliikmetest, keda mul tegelikult palju rohkem vaja on kui neid ilusaid asju. Kindlasti ma veel täiendan seda nimekirja, kuid praegu said sinna kirja:

 • raamatupidajad - kõige alus finantsmõttes - kui ma ei tea kus ma olen, siis on raske kuhugi liikuda
 • jurist / advokaat - keegi, kes tegeleks minu kokku lepitu lepingu vormi panemisega - hetkel lepin palju asju kokku vaid suuliselt või väga üldiselt panustades sellele, et asjad lähevad hästi... pikaajaliselt ei ole see mõistlik käitumine
 • finantsnõustajad - ka see aasta on rumalaid investeeringuid tehtud :-/
 • pankurid - ehk kontaktisikud pankades - oleks vaja teada mis võimalused on laenamiseks ja kuidas siis tegelikult neid asju panga poole pealt vaadata...
 • IT spetsialistid - see vabastaks nii palju minu aega... praegu olen ise IT spetsialisti rollis tihti ja kulutan lõputuid tunde mingi nii enda kui teiste probleemide lahendamiseks - see peab lõppema, mida varem, seda parem.
 • kujundajad / graafikud - kes teeks ära töö materjalidega, mida mul on vaja eestindada ning kes kujundaks ka mulle vajalikke reklaame
 • turundajad - oleks vaja spetsialisti nõu kus ja kuidas reklaamida või veelgi parem jõuda inimesteni ilma otsese reklaamita
 • maksunõustajad - ka siin püüan praegu ise kõige targem olla ja mõned strateegiad olen välja mõelnud, kuid maksuseadusandluse muudatustega kursis olemine võtab palju aega...
 • äri mentorid - üks on olemas õnneks :-) Rich Dad Coachingu raames, kes aitab mul mõista suures plaanis Robert Kiyosaki ideid ettevõtluse ja B veerandisse jõudmise kohapealt... aga oleks vaja veel kedagi, kes Eesti olusid tunneks ja siis veel kedagi kes Läti olusid teaks ja siis veel kedagi ka Leedu kohapealt targemat...
 • füüsilist treenerit - kedagi kes mulle personaalse treeningukava koostaks ja jägiks / meelde tuletaks, et ma seda ka ellu viiks... siia alla käib ka ujumistreener - ujumine on mu lemmik spordiala
 • stilist - kes aitaks mul garderoobi korrastada ja annaks juhiseid kuidas riietuda...

Selline nimekiri siis esimese hooga... mõtlen edasi ja asun neid meeskonnaliikmeid kaasama oma tegevustesse.

Kuidas ennustada tulevikku? (19.09.2008 10:49)

Teema: CASHFLOW

Vaata allolevast videost kuidas 18. märtsil sel aastal Robert Kiyosaki ennustas Larry King Live saates Lehman Brothersi saatust... ja seda üsna täpselt. Kuidas ta seda teeb?

Kellel on rohkem huvi Robert Kiyosaki ennustamismeetodite kohta, siis ta viib läbi 24-26. oktoober 2008 3-päevase seminari "How to predict the Future?" USAs, Scottsdale linnas. Tutvu seminari sisuga siin ja Estraveli pakkumisega siin.

Teema: CASHFLOW

CASHFLOW klubide treening Viimasel nädalavahetusel toimus Eesti esimene ametlike CASHFLOW klubi liidrite treening. Toimumiskohaks oli rabav.ee metsaonn.

Treeningu käigus said uued ametlikud CASHFLOW klubid asutanud inimesed õppida / harjutada kuidas läbi viia ühte head CASHFLOW klubi üritust.

CASHFLOW klubide liidreid on järgnevalt:

 • Tallinn - 4
 • Tartu - 1
 • Pärnu - 1

Seega järjest paraneb ligipääs CASHFLOW lauamängule ja võimalusele täiendada oma finantsteadmisi Rich Dad Robert Kiyosaki filosoofia kaudu.

Kui soovid infot CASHFLOW mängude toimumisaegade kohta, lisa end listi aadressil http://red.sigma.ee

Kui soovid ise samuti saada ametliku CASHFLOW klubi liidriks võta palun minuga ühendust 56 458 673.