Archives

You are currently viewing archive for August 2008
Teema: CASHFLOW

BaltikumViimastel nädalatel olen saanud korduvalt telefonikõnesid ja e-maile mida saab kokku võtta lühidalt: Kuidas ma saaksin osa sinu ärist endale?

Väga huvitav ja meeldiv on selliseid kõnesid ja e-maile saada. Samas ei tea need inimesed millest nad tükki endale soovivad... Kuidas ma saan kedagi väga tõsiselt võtta kui ma tean, et see inimene ei tea mida ta küsib?!? Samas ma kuulan kõiki ettepanekuid suure huviga. Ja eks need inimesed tahavad ka täpsemalt teada millega tegemist.

Äri millest tükki soovitakse on Rich Dad's Franchise Baltikumile ehk piirkonna taseme frantsiis, mille ostsin koos ühe äripartneriga selle aasta juuni lõpus.

Ma ei saa öelda, et siin puudub võimalus - sest on võimalik, et vajan kahe aasta pärast juurde investorit kui minu prooviperiood läbi saab ja ma pean selle piirkonna eest täiendavalt maksma, et siis juba päris frantsiisilepingule üle minna. Kuid...

Minu selge prioriteet partnerite valiku osas saab olema järgnev:
- kõigepealt need inimesed, kes on ostnud selleks ajaks kohaliku taseme frantsiisi ja enda tõsiseltvõetavust selles osas tõestanud;
- kui eelnevate investeeringutest ei piisa, siis pakun võimalust sellel ajal tegutsevatele ametlike CASHFLOW klubide juhtidele;
- kui ka nende investeeringutest ei piisa (mis on ebatõenäoline), siis saavad võimaluse aktiivsemad ametlike CASHFLOW klubide liikmed.

Selline teema siis Rich Dad frantsiisiga - kui Sulle pakub huvi kuidas saada kohaliku taseme frantsiisi või asutada ametlik CASHFLOW klubi, siis võta ühendust. Vastan heameelega. E-mail on peeter@sigma.ee ja telefon 56 458 673.

Kus saada infot hõbeda kohta? (22.08.2008 13:46)

HõbeNeed kes osalesid eilsel minu CASHFLOW klubi üritusel kuulsid minu käest ühtteist hõbeda kohta... Igaks juhuks panen siia lingid, kust eile asju näitasin.

Kõigepealt hõbeda tehnilise analüüsi graafik (mida uuendatakse päeva / kahese hilinemisega):
http://www.kitco.com/charts/techcharts_silver.html

Eelnimetatud graafik on loodud andmete põhjal, mida saab The London Bullion Market Association kodulehelt: http://www.lbma.org.uk/
Sealt tuleks valida Statistics -> Silver Fixings, et näha kogu ajalugu. Jooksva päeva hinda uuendatakse kord igal tööpäeval kell 12 Londoni aja järgi ehk 14 siinse aja järgi.

Euroopa Liidus käsitletakse hõbedat toormaterjalina, mistõttu lisatakse hinnale käibemaks 18%. Seetõttu ei ole seda niivõrd lihtne osa kui kulda, mida saab näiteks Tavid'ist.

Siiski saab hõbedat osta suuremates kogustes K.A. Rasmussen AS ettevõttest. Sellisel juhul on mõistlik seda osta käibemaksukohuslasest ettevõttele, et saada käibemaks tagasi. Küsimärk jääb aga müügivõimaluste juurde... Ei Tavid ega K.A. Rasmussen ei osta hõbedat tagasi. Üks variant on muidugi seda kunagi seljakotis USAsse tassida ja seal müüa, sest seal on praktiliselt igas linnas olemas hõbeda ja kulla maaklerid. Müümine peaks olema võimalik ka Švetsis, Londonis ehk ka mujal... mina seda täpselt ei tea - pole uurinud.

Veel üks võimalus hõbeda hinna liikumisest osa saada on osta hõbeda indeksaktsiat, mille tähiseks on SLV. Lihtsaim viis seda osta on läbi LHV tehes sinna väärtpaberikonto. Kuid nagu eile öeldud ei pruugi see fond tegelikult omada füüsilist hõbedat - selle kohta saab lugeda ka Mike Maloney (Rich Dad Advisor) kodulehelt - http://goldsilver.com/beware.php
Mike Maloney ütleb seal: SLV on ainult kauplejatele, mitte investoritele! Sellega on mõeldud siis seda, et see sobib selleks kui tahta saada osa lühiajalistest hõbeda hinna liikumistest, kuid mitte alternatiivina pikaajalisele füüsilise hõbeda investeeringule.

Veel üks variant on hõbeda futuurid ja hõbeda futuuride optsioonid. Nende kohta peate aga ise uurima...

Ka on veel olemas sellised asjad nagu Pool Accounts - enne nendesse raha panemist tasub lugeda: http://www.butlerresearch.com/buyerbeware.html

Patendid ja kaubamärgidTäna ilmus Postimehe vahel lisaleht Patendid ja kaubamärgid, mida saab alla tõmata ka Patendiameti lehelt.

Miks ma ütlen selle kohta kohustuslik lugemine ettevõtjale?

Põhjus lihtne - patendid ja kaubamärgid on need vahendid millega kaitsta oma ideid ehk intellektuaalset vara. Idee pole midagi väärt niikaua kui ta pole kaitstud. Seega kaitskem neid...

Käesolev Postimehe lisaleht tundub olevat hea sissejuhatus teemasse.

Kui soovite aga juba teema kohta rohkem teada saada või oma ideid kaitsma asuda, siis tuleb ühendust võtta patendivolinikuga, kes on litsenseeritud ettevõtja ning kelle põhitegevuseks on kaubamärgi- ja patenditaotluste ettevalmistamine ning nõustamine. See teema on niivõrd kompleksne, et nõustamine kulub alati ära kuigi Patendiamet pakub ka võimalust, et täida ise vastav taotlus ära...

Minul endal on hea kogemus kaubamärkide kaitsmisel patendivolinik Mart Enn Koppel'iga. Tal on ka üsna asjalik kodulehekülg: http://www.koppelpb.com/est/

Head ideede kaitsmist!

Teema: CASHFLOW

Intervjuu on tehtud 2. aprillil 2008 ja koosneb kolmest osast.

Teema: CASHFLOW

How to predict the Future?Mul on heameel sind kutsuda endaga kaasa Robert Kiyosaki 3-päevasele seminarile "How to predict the Future?" (Kuidas ennustada tulevikku?).

Seminar toimub Ameerika Ühendriikides 24-26 oktoober 2008.
Toimumiskohaks on:
The Scottsdale Plaza Resort [link]
7200 N. Scottsdale Road
Scottsdale, Arizona 85253
Ameerika Ühendriigid

Robert korraldab vaid kaks sellist seminari aastas kus ta on ise kohal ja mis on kõigile avatud. Üks neist toimus aprillis ja kandis pealkirja "Psychology of Winners". Osalesin seal ka ise ning muljed on suurepärased :-) Samuti sain sealt ka otseselt mitmekülgset kasu...

Kuidas Robert ennustab tulevikku?
Aastal 2002 kirjutas Robert raamatu "Rich Dad's Prophecy" milles ta kirjeldas täna toimuvat börsilangust ja kinnisvarakriisi USAs ja mujal maailmas üsnagi täpselt.
Kuidas ta sai seda teha?
Ega minagi täpset vastust tea, kuid üks inimene kellest ta palju räägib on Buckminister Fuller. Fuller kirjutas oma eluajal (suri 1983) kümmekond raamatut ning kirjeldas neis maailma toimimise põhimõtteid ning tuletas nende põhjal tuleviku arengusuundi. Fulleri raamatutega on aga üks suur probleem - need on kirjutatud väga raskes Inglise keeles ja neid pole tõlgitud ühtegi teise keelde. Robert ise ütleb, et on studeerinud Fulleri raamatuid üle 20 aasta. Üks tema lähedastest sõpradest rääkis mulle viimase USAs oleku ajal kuidas nad alguses peatükk haaval neid raamatuid lugesid ja siis iga nädal arutasid loetut ning püüdisid mõista. Mingi hetk olevat see üle jõu käinud ning siis nad jätkasid üks lehekülg nädalas ja 3 tundi arutelu iga nädal.
Olen kindel, et oktoobri koolitusel kuuleb palju Buckminister Fullerist ning muust. Robert oskab neid Fulleri keerulisi selgitusi kokku võtta ja lihtsustada nii, et igaüks võiks seda mõista.

Seega, kel vähegi võimalik - tule ja osale!

Osalustasu on 5000 USD ning varase registreerija tasu (enne 1. septembrit 2008) on 3500 USD.
Osalustasu sisaldab 3-päevast seminari ning pausidel pakutavat jooke/snäksi ning lõuna ja õhtusöööki. Roberti seminaripäevad algavad kell 9 (alates 8st hommikusöök) ning kestavad kuni hilisõhtuni välja.
Ööbime tuleb endal kinni panna ja maksta lisaks. Samuti tuleb ise osta sobivad lennupiletid. Kel viisat pole tuleb ka USA viisa hankida - see peaks minema üsna kiirelt.
Kuna ajavahe on 10 tundi, siis soovitan minna kohale mõni päev varem, et harjuda ajavahega.

Registreeruda ja tasuda tasub varakult, sest vaadates viimaste päevade arengut on USA dollari kurss Eesti kroonide suhtes tõusmas.

Eestis on seminariraha vahendaja minule kuuluv ettevõte Fast Track Education OÜ (Rich Dad frantsiisi omanik). Seega anna esimesel võimalusel teada oma osalussoovist ja saan sulle arve väljastada. Kuna koolitus toimub väljaspool Eesti Vabariiki siis maksustatakse seda 0% käibemaksuga.

Kui tead kedagi, keda võiks see seminar huvitada, siis palun saada talle selle postituse link.

Kohtumiseni Scottsdales!


Minuga saab ühendust:
Peeter Pärtel
peeter@sigma.ee
56 458 673