Archives

You are currently viewing archive for July 2008
Teema: CASHFLOW

CASHFLOW mängimine 24.07.2008Robert Kiyosaki ja Kim Kiyosaki lõid aastal 1996 lauamängu CASHFLOW, mis võimaldab inimestel teineteisele õpetada seda kuidas oravrattast välja saada - kõigepealt lauamängus, seejärel päris elus.

Eestis püstitati eelmisel neljapäeval uus rekord - samaaegselt samas ruumis mängis CASHFLOW lauamängu 53 inimest.

Üle maailma tegutseb tuhandeid mitteametlikke CASHFLOW klubisid ning mõnikümmend ametlikku CASHFLOW klubi. Klubi, milles rekord püstitati, alustas tegevust 2004.ndal aastal, kui asutaja, Peeter Pärtel, ostis endale CASHFLOW 101 lauamängu ning asus otsima inimesi kellega mängida. Tänaseks on klubi e-maili listis üle 400 inimese ning keskmiselt osaleb ühel mängimisüritusel 30 kuni 40 inimest. CASHFLOW mängimine toimub igal nädalal Tallinnas. Praeguseks kohtumiskohaks on hotell Susi konverentsiruum Lokaal Roheline Ämblik.

Osalejatele on mängimine CASHFLOW klubis tasuta. Tuleb tulla kohale ja olla aktiivne. Eelteadmisi pole vaja, sest klubi toimib põhimõttel inimesed õpetavad inimesi ehk juba kogenud mängijad õpetavad uusi mängijaid. Samuti ei tea kunagi kas sinuga samas lauas istub inimene, kes reaalelus on juba oravrattast väljas või keegi, kes on reaalelus suurtes võlgades - õppida on neilt kõigilt.

Kui soovid teada, mis kell ja mis päeval mängimine toimub, siis liitu klubi maililistiga aadressil: http://red.sigma.ee
Listi saadetakse iga nädal kutse vastava nädala mängule.

Teema: CASHFLOW
RichDad Franchise Group
Rich Dad Franchise koolituse grupipilt.

Esmakordselt on mul võimalik olla rahvusvahelise meeskonna liige :-) Peale juuni lõpus toimunut Rich Dad Franchise treeningut olen saanud tunda mida tähendab olla rahvusvahelise meeskonna liige... kus inimestel on oma ajatsoonid... erinevad emakeeled... erinev kultuur... kuid ühine missioon :-)

Ühena enda jaoks uutest asjadest olen avastanud konverentskõnede olemasolu. Õigem on öelda, et teadsin ennegi, et korraga saab telefoni teel rääkida mitme inimesega, kuid polnud seda kunagi varem kasutanud... enne kui mul oli seda vaja selle projekti raames.

Teema: Võrkturustus

VõrkturundusVahest on vaja arvamuse muutmiseks mingit tugevamat jõudu... minu puhul oli vaja selleks, et muudaksin oma suhtumist ja arvamust võrkturustuse kohapealt seda, et Robert Kiyosaki isiklikult selgitaks mida positiivset on võrkturustusest leida.

See selgitus leidis aset 28nda juuni õhtul Rich Dad Franchise koolituse after partyl. See õhtu ja vestlus oli hetk, mil minu varasemad seisukohad, mida olen korduvalt avaldanud ka siin veebipäevikus, hakkasid tunduma mitte nii väga õiged :-/ Võin öelda, et minu peas hakkas toimuma üks võitlus vana ja uue arusaama vahel... ning kahtlus / kõhklus... alateadvuse vastutöötamine sellele, mida Robert rääkis jne jne.

Kaks olulisemat muutust mis minujaoks on toimunud sellest vestlusest alates...

1) Võrkturundusfirmad aitavad läbi viia muutusi neis osalevate inimeste elus, muutusi mida need inimesed ise soovivad.
Varasemalt piirdus minu arusaam sellega, et neid inimesi lihtsalt lollitatakse ja kasutatakse ära. Robert aitas mul mõista, et see pole enamasti nii. Inimesed ise soovivad muutusi ning mentorlus ja/või tugisüsteem võrkturundusfirmas aitab neid muutusi läbi viia.

2) Müügimudel kus inimesed liidetakse oma veebikeskkonda ja võimaldatakse neil seeläbi lihtsalt tooteid tellida on mõistlik.
Varasemalt tundus mulle, et enamik võrkturundusfirmasid teenib peamiselt uute "lollide" võrku liitmisel ja liitumistasu küsimisel. Alles nüüd hakkasin mõistma, et tegelikult hoiab selline müügistrateegia ettevõtte kulud madalal ning muudab klientidel tellimise mugavaks ja igal ajal tehtavaks. Müügistrateegia, kui ma sellest õigesti aru saan, on siis selles, et inimesed liidetakse võrku ja õpetatakse neile kuidas nad saavad ise asju tellida (ehk nii, et neile ei pea otseselt müüma). Edasi on vaja vähem inimtegevust, mida loetakse iga ettevõtte suurimaks kuluks. Klient teeb ise osa tööst ära tutvudes toodetega ning pannes kokku tellimuse müüja firma koduleheküljel.

Igatahes olen avatum võrkturundusega seotu suhtes... kui keegi soovib veel minu teadmisi selle kohapealt täiendada, siis loen sellest heameelega selle postituse kommentaaridest.

Teema: CASHFLOW
Peeter Pärtel Robert Kiysaki RichDad Franchise
RichDad Franchise koolituse lõpul tunnistust vastu võtmas Robertilt.

22. - 28. juuni 2008 toimus USAs Scottsdales RichDad Franchise esimene koolitus. Nüüdsest on mul heameel kanda tiitlit Ametlik CASHFLOW klubide treener. Minu tegutsemispiirkonnaks on Baltikum ehk Eesti, Läti ja Leedu.