Archives

You are currently viewing archive for June 2008

Liitu Rich Dad CASHFLOW klubiga (26.06.2008 08:10)

Teema: CASHFLOW

RichDad Cashflow 101 Board GameOled kutsutud liituma Rich Dad CASHFLOW klubiga!

CASHFLOW klubis on sul võimalus õppida oma rahaasjadega paremini tegelemist. Investeerimise baasteadmised on üks osa sellest, mida on võimalik omandada läbi CASHFLOW lauamängu mängimise. Kõik klubi üritused on osalejatele tasuta.

Selleks, et saaksid teada millal mängud toimuvad tuleb sul end kirja panna http://red.sigma.ee

Kohtumiseni CASHFLOW klubis.

Teema: CASHFLOW
Pilt mängust mis praegu toimub USAs koolitusel kus osalen....
RichDad Cashflow USA Scottsdale 06/25/2008

RichDad muutub ülemaailmseks (25.06.2008 05:52)

Teema: CASHFLOW
Osalen 22. - 29. juunil USAs Arizonas Scottsdales RichDad frantsiisi esimesel koolitusel. All saate vaadata ühte lühikest videot kus inimesed kõikjalt maailmast annavad edasi oma emotsioone...
 
Tohutult suurepärane kogemus... ja ka teie saate varsti sellest osa, mida siin õpin Laughing
 
Aga see võtab aega... sest pean enne palju asju Eesti keelde tõlkima.... seniks head vaatamist!
 

Majandusaasta aruanne 2007Imestan ikka kuidas inimesed ei saa aru, et see pole koht kus jutustada tegevusest.

Näiteks Reisijutud MTÜ on oma lehele välja pannud majandusaasta aruande tegevusaruande osa... ja see ei sisalda Raamatupidamise seaduses nõutud infot, kuid see-eest on lehekülgede kaupa jutustust läbiviidud üritustest...

See on näide mille leitsin veebist, kuid nad pole erand.

Sel aastal olen revisjoni komisjonides olemise ja raamatupidamisfirmades omaniku olemise tõttu läbi ja üle vaadanud kümneid aastaaruandeid (üle 50). Tegevusaruanne on tavaliselt see koht kus iga raamatupidaja soovib ka ettevõtte või (mittetulundusliku) organisatsiooni juhi panust.... millegipärast ei soovi raamatupidajad öelda (kliendi) juhile, et pikk jutustus (mida armastavad MTÜde juhid) on ebakohane sellesse dokumenti. Teine äärmus on ettevõtete juhid, kes kirjutavad midagi järgnevat: Tegime sel aastal seda mis eelmisel ja järgmisel aastal teeme ka edasi.

Unustatakse ära, et tegemist on MAJANDUSaasta aruandega ehk kirja tuleb panna asjaolud, mis mõjutavad organisatsiooni rahaliselt suures määras ehk oluline.

Tegelikult tuleks pöörata tähelepanu Raamatupidamise seaduse paragrahvile 24:

(1) Tegevusaruandes antakse ülevaade raamatupidamiskohustuslase tegevusest ja asjaoludest, millel on määrav tähtsus raamatupidamiskohustuslase finantsseisundi ja majandustegevuse hindamisel, olulistest sündmustest majandusaastal ning eeldatavatest arengusuundadest järgmisel majandusaastal.

(2) Tegevusaruandes kirjeldatakse muu hulgas:
1) aruandeaasta peamisi tegevusvaldkondi, toote- ja teenuste gruppe ning nende muudatusi, mis on kavandatud järgmisse majandusaastasse;
2) olulisemaid aruandeaasta jooksul toimunud ning lähitulevikus planeeritavaid investeeringuid;
3) olulisi uurimis- ja arendustegevuse projekte ning nendega seotud väljaminekuid aruandeaastal ja järgmistel aastatel;
4) seda, millised olid tegevjuhtkonna ja kõrgema juhtorgani liikmetele raamatupidamiskohustuslase poolt aruandeaastal arvestatud tasud ja muud olulised soodustused (tekkepõhiselt arvestatuna), samuti nende liikmetega seotud potentsiaalsed kohustused ning töötajate tasu üldsumma ja keskmine töötajate arv majandusaastal;
5) raamatupidamise aastaaruande koostamise perioodil toimunud olulisi sündmusi, mis ei kajastu raamatupidamise aastaaruandes, kuid mis oluliselt mõjutavad või võivad mõjutada järgmiste majandusaastate tulemusi.

Kõrb (20.06.2008 01:01)

Teema: Vaba Aeg

Scottsdale, Arizona, USAOlen siin Scottsdale nimelises linnas Arizonases Ameerika Ühendriikides.

Miks Robert Kiyosaki otsustas oma ettevõtte kontori siia teha?

Vot praegusel aastaajal küll aru ei saa... siin väljas on ju põrgukuumus... kohalik ajaleht ütleb 112 kraadi Fahrenheiti ehk ca. 44 kraadi Celciust.

Aga jah linna ajaloost niipalju, et see siin oligi / on kõrb. Kusagil 100 aastat tagasi ostis keegi siinse maa ära, lasi ehitada kanali ja müüs edasi põllumeestele... viimase paarikümne aasta jooksul on aga linn päris suureks kasvanud...

Miks siin elada? Enamus aastast on siin tegelikult lihtsalt hea soe olla. Suvi on vaid võimatult palav väljas... hoonetes endas on muidugi konditsioneerid ja täitsa lahe olemine.

Miks ma siin olen? Sel nädalal hakkab üks huvitav koolitus :-) Siin linnas asub RichDad kontor ja seetõttu korraldavad nad ka koolitusi just siin...

USAsse reisijale (19.06.2008 20:39)

Teema: Vaba Aeg

Ühendus Euroopa pistikust Ameerika omasseKui ees on USA reis, siis on abiks endale osta kõrval pildil olev jublakas.

Eelmisel korral USAsse reisides ei tulnud selle peale, et juba Eestis otsida mingit pistiku üleminekut ning kohapeal olles ei jäänud muud üle kui kulutada mitukümmend dollarit uue mobiililaadija ostuks.

Selle asemel on abiks käia juba Eestis läbi Tevalo poest ja maksta 10 krooni ja saada pildil olev üleminek - ühte otsa paned Euroopa otsa ning kogu kupatuse USA pessa.

Ettevaatust: enne tuleb veenduda, et ühendatav seade toetab ikka 110V. Endale üllatuseks avastasin, et tõesti kõikvõimalikel seadmetel nagu mobiililaadija, habemeajamismasina laadija, sülearvuti laadija on peal kirjas 100-250V ehk need on kasutatavad nii Euroopas kui USAs ning ongi vaja ainult sellist väikest üleminekut, et juhe pessa saada.

Minu pilt jälle lehes :-) (19.06.2008 02:32)

Teema: Üldine

Tänase Äripäeva lisas Novaator leheküljel 3 on jälle üks vana pilt minust Smile

Nimelt sai mõned aastad tagasi Äripäeva fotograafi poolt tehtud fotoseeria kus paigaldan suitsuandurit... mina näen Äripäeva erinevates lehtedes / lisades vähemalt kolmandat korda fotot sellest seeriast.

Esimene kord oli see suitsuanduritest rääkiva artikli juures - selleks ka need fotod... teist korda oli sama artikkel / foto Oma Maja lisas...

Ja täna on eriti imeliku pealkirjaga "NASA leiutised jõuavad Kuult Maa peale" artikli juurde foto minust pandud Undecided

Paber eurodTelegraph kirjutab, et järjest enam sakslasi soovib oma paberraha vahetada "Saksa" eurode vastu. Nimelt saab vastavalt Euro seerianumbrile kindlaks teha millises riigis see trükiti on ja millise riigi keskpank selle ringlusse on lasi.

Artikli põhjal: X seerianumbri alguses tähistab Saksamaad; S Itaaliat; V Hispaaniat jne.

Põhjuseks on sakslaste hirm Eurotsooni lagunemise ees ning kahtlus, et selle käigus omistavad erinevate riikide keskpankade poolt välja lastud eurod erineva väärtuse.

Korra olevat midagi sarnast juhtunud USAs 1840ndatel - erinevates USA osariikides ringlusse lastud dollareid hinnati mingi hetk erinevalt.