Archives

You are currently viewing archive for May 2007

Lähima kuu aja plaanid... (27.05.2007 16:49)

Teema: Üldine
Et siis kõigile, kel vaja teada, oleks teada, panen oma lähima kuu plaanid kirja....

Lõputöö kaitsmine - 30.05.2007 kell 9:00
Väljasõit Itaaliasse... - 30.05. - 14.06.2007
Lõpuaktus s.t. EBSi lõpetamine - 15.06.2007 kell 12:00 Estonia kontserdisaalis.
After-Party ehk kes tunnevad, et peavad minu Bakalauruse kraadi omandamist tähistama, on teretulnud Kadriorgu aeda grillima. Tulijad võiks saata SMSi, et teaks arvestada... samuti saab nii teada minult kuhu täpselt tulla :-p

Jaanipäev ehk taas Saaremaale - 21-25.06.2007
Koht sama, mis eelmine aasta ehk Sõrves. Kui keegi soovib ühineda, siis jälle abiks SMS saata... kui minu arvates sobid seltskonda, siis annan ka teada, kuhu täpselt tulla.

Kõigile head suve... kuna väljas on soe, siis viibin ka mina vähem siseruumides ning postitusi siia veebipäevikusse suve jooksul eriti ei teki. Mis saab sügisel... see selgub juuli lõpuks...
Teema: Üldine
Osalesin täna Tartu Ülikooli raamatukogus toimunud konverentsil "Tagasi koju?".

Äärmisel huvitav oli kuulata eestlaste lugusid, kes on juba tulnud Eestisse tagasi... ja mis neid selleks ajendas. Samuti oli huvitav kuulda kolmanda põlvkonna eestlastest, kes on sündinud kas USAs, Kandas või mujal ja nüüd Eestisse (tagasi) tulnud.

Samuti pani see mind mõtisklema selle üle, et kui hea või halb koht siis ikkagi Eesti on elamiseks... igapäevaselt siin elades, õppides, töötades, olles tunduvad meid ümbristevad asjad loomulikena ja tavapärastena. Alles siis kui keegi aitab selle panna suuremasse pilti, vaadata asjadele kaugema perspektiiviga, saab aru millised suured muutused ja arengud meil toimuvad ja kui positiivne see kõik tegelikult on.

Nii, et hästi veedetud päev :-)
Tunnen täiega, et see äratas minus ka mõningad isamaalised tunded ning heameel on tõdeda, et Eesti ongi hea koht olemiseks, elamiseks.

Gruppiprotsesside toimimisest (13.05.2007 21:54)

Teema: Juhtimine
Olin viimased kolm pärva Tallinnast eemal Saaremaal EBSi välistudengitega, kes siin õpivad üks või kaks semestrit Erasmuse vahetusprogrammi raames.

Kahjuks pean tõdema, et see oli kohati ebameeldiv kogemus. Ma vist polegi kunagi sellisel sõna kõige halvemas tähenduses läbul osalenud varem. Aga igal halval asjal on oma head küljed....

Samal ajal kui enamus seltskonnast ennast pildituks jõi, lollusi tegi, osa ka klaase ja toole purustas... distantseerusin sellest, sest minu jaoks läks see üritus juba üsna varases faasis üle piiri... ja jälgisin kuidas toimuvad grupiprotsessid.

Mida siis märkasin ja täheldasin enda jaoks?

» Read More

Teema: Tarkvara
Suutsin reedel, suures osas igavusest bussireisil, uuendada oma serverit kasutades selleks mobiili (Putty for Symbian OS). Nagu ikka vahest juhtub - mõni asi ei hakka peale uuendamist tööle... seekord oli selleks minu serveri mailisüsteem... proovisin küll üle mobiili ka selle asja tööle saada, kuid edutult :-/
Lõpuks väsisid silma ära väikse ekraani vaatamisest... ja nüüd siis sain suure ekraani / arvuti taha ja lõpuks ka asja korda :-)

Aga kui keegi teist saatis mulle maili vahemikus reede kuni täna (pühapäev), siis palun korrake seda! (Sest osa maile läks kaduma ilma veateateta.)

Enda jaoks panen kirja ka probleemi tehnilise poole...

» Read More

Teema: Ettevõtlus
Nimelt ei jõua Eesti firmadeni saadetised, mis tulnud väljaspoolt Euroopa Liitu. Kuna maksuameti server on rünnaku all, siis ei saa ka tolliametnikud sellele ligi ning seetõttu ei ole võimalik vormistada tollideklaratsioone. Samas pakid väljaspoolt Euroopa Liitu vajavad ilmtingimata deklareerimist... seega jääb üle oodata, et Maksu- ja Tolliamet oma süsteemid kuidagi tööle saaks hoolimata jätkuvatest rünnakutest.

Ka mulle mõeldud pakid on seetõttu ootel Eesti Posti ladudes... :-/
not fun :-(

Ühistellimus richdad.com poest (04.05.2007 01:58)

Teema: CASHFLOW
Vastu tulles mitmete inimeste soovidele... ja korduvatele päringutele, võtan end niipalju siis jälle kokku, et lükkan käima uue ühistellimise richdad.com internetipoest.

Mida saab tellida?
Eelkõige Cashflow 101 ja Cashflow 202 lauamängu, kuid ka muud http://secure.richdad.com/ veebipoes leiduvat.

Kui soovid vaid mõnda Kiyosaki Inglise keelset raamatut, siis on abiks vaadata Rahva Raamat poodi, sest seal on enamik neist olemas ja enam-vähem sama hinnaga kui USAst tellides või isegi soodsamalt.

Tähtaeg tellimuse edastamiseks mulle on 15. mai 2007 ja raha ülekandmiseks 17. mai 2007!

Kuidas tellida?

» Read More