Archives

You are currently viewing archive for April 2007

Mõistmatu... (27.04.2007 03:20)

Teema: Üldine
Raske on aru saada sellest, miks sellised sündmused Tallinna kesklinnas aset leidsid...
Joobes peaga tehakse igasugu lollusi... Üks hull ees ja suure rahvahulga korral on kerge tekkima "kambavaim" ning samas on ka võlts "anonüümsuse" tunne... Muud moodi mina seda sündmuste ahelat lahti ei suuda mõtestada.
Aga hukkamõistu osaks saab selline käitumine minupoolt küll.

Käibemaksust (26.04.2007 15:47)

Teema: Ettevõtlus
Kui müüd kaupa Euroopa Liidu siseselt, veendu, et su partner on ikka käibemaksukohuslane oma koduriigis (siis saab müüa asju käibemaksuvabalt s.t. ostjal tekib oma koduriigis käibemaksu kohustus).

Ja seda kontrolli tee aegajalt uuesti... muidu juhtub, see mis juhtus mul ühe oma ettevõttega praegu - kontrolli teostas Eesti Maksuamet ja avastas, et partner on oma koduriigis käibemaksukohuslaste hulgast välja arvatud s.t. mina oleks pidanud lisama arvele siin käibemaksu ja selle muidugi ka maksuametile üle kandma. Nüüd tuleb seda teha tagantjärgi... + viivised maksta.
Teema: CASHFLOW
Kuna olin ise vahepeal ära, siis postitan alles nüüd viivitusega...
Eelmise nädala Ekspressis kirjutas Jüri Muttika artikli "Mängides miljonäriks" Cashflow mängust ja klubist.
http://www.ekspress.ee/viewdoc/DB19D68CD8373FBBC22572C000543C3E

Paberversioonis oli pilte kolm, kuid digiversioonis vaid üks...
Jutt ise on sama :-)

Head lugemist!

Mis värk on (kustutitega)? (18.04.2007 11:56)

Teema: Ettevõtlus
Täna on helistanud mulle juba 2 inimest, kes tahavad saada kontrolli Venemaalt ostetud kustutitele...

Keegi on hakanud Venemaalt odavaid kustuteid maale tooma vms. hmh, eks näeb, kas need ka Euroopa standarditele vastavad kui keegi nende kustutitega kontrolli tuleb :-/

AmWay on ikka "popp" teema... (18.04.2007 09:41)

Teema: Võrkturustus
Kuna lugeja arvatavasti niisama tähele ei pane, siis juhiks tähelepanu ühele heale kommentaarile, mis eile lisati 04.08.2005 sissekande juurde, loe Udmurditar kommentaari.

AmWay Poola keelsed kaubad liiguvad siin üha enam... kuigi AmWay tegelased väidavad: AmWay ei tegutse Eestis.

PuTTY for Symbian OS (12.04.2007 23:45)

Teema: Tarkvara
Vähe hea üllatus :-)
Leidsin PuTTY programmist versiooni Symbian OSile ehk see töötab ka minu mobiiltelefonis :-)
Lisainfo: http://s2putty.sourceforge.net/

Selgituseks: PuTTY nimeline programm on põhiliselt tuntud kui SSH klient ehk programm, millega saab ligi näiteks Linuxi masinatele tekstipõhiselt s.t. saab käima panna kõikvõimelikke käske jne. ehk teha mida iganes selle masinaga :-)

Ja sai kohe ka esimene serveri update läbi viidud üle mobiili :-)
Töötab...

AmWay "möllab" jälle (12.04.2007 12:10)

Teema: Võrkturustus
ehk siis AmWay on saanud oma tegevusega Eestis jälle avalikku tähelpanu...
Kirjutab Postimees.

Vaadates oma veebipäevikut, siis viimasel ajal on kuidagi palju postitusi hakanud tekkima võrkturustusega seoses...
Peaks mingi eraldi lehe sel teemal tegema selgitamaks üldisi võrkturustuse põhimõtteid :-/
Mida arvad sina?

GNLD, AmWay, Forever, SouthWestern, Vision jne. on kõik Eestis tegutsevad võrkturustusfirmad, mille tegutsemises on ühisjooni.

Üks ühisjoontest on müügitaktika, kus sulle kui potentsiaalsele kliendile avatakse toodete ja süsteemiga seotut jupp haaval... iga kord (igal järgneval kohtumisel) räägitakse natuke edasi... väikeste juppide kaupa, millega on kerge nõustuda. Enne kui aru saad, oled nõustunud juba väga paljude asjadega, mis moodustavad suurema terviku ja millega iialgi ei nõustuks, kui kõik korraga teada saaksid.

» Read More

Teema: Võrkturustus
Toon vaid välja ühe põhjuse... mida olen viimastel päevadel näinud.
Selleks on sõltuvus, emotsionaalne sõltuvus.

Võrkturustusfirma tegevuse raames on sul koguaeg keegi, kes sinuga tegeleb, julgustab, kiidab...
...see tekitab olukorra, kus niiöelda tavalised inimesed hakkavad tunduma ebasõbralikud, võib-olla isegi vaenulikud...
...ja seda seetõttu, et teiseltpoolt (võrkturustusfirmast) on sul keegi, kes iga sinu liigutust ja "edusammu" märkab ja kiidab...
kuigi tegelikult pole teised, tavalised inimesed, muutunud... muutunud on ainult võrkturustusesse värvatud inimene... ta on sattunud sõltuvusse ülimast taevani kiitusest ja vajab seda kui narkootikumi. Enamasti seda talle ka pakutakse, sest võrkturustusfirmades on tavaliselt iganädalased kohtumised grupis ja lisaks ka oma juhendajaga (keda nimetatakse sponsoriks, ülaliiniks vms.).

Seega sõltuvusest, eriti emotsionaalsest, ongi raske vabaneda... ja seetõttu on ka raske lahkuda võrkturundusest.

Lõputöö valmis... (07.04.2007 07:41)

Teema: Üldine
Sain just oma lõputöö valmis... natuke veel jääb veel kohendada... sisukord tekitada ja jooniste nimekiri... aga muidu sisu poole pealt valmis :-)

Kuna öö oli pikk ja hommik käes juba, siis on viimane aeg magama minna...
Teema: Vaba Aeg
Käisin 5. aprillil Eesti Draamateatris vaatamas etendust "Müügimehe surm". Väga hea etendus... lõpp läks kurvaks, isegi pisar tuli silma. Etendus lõppeb müügimehe surmaga nagu ütleb pealkirigi...
Sisulise poole pealt näitab ta perekonda, kus areng on jäänud mingil hetkel seisma... isa on müügimees, ema koduperenaine ning siis on veel kaks poega... isal on kinnisidee, et pojad peavad edukaks ja jõukaks saama... kuna pojad ei taha ka isa kurvastada, siis ajavad talle palju jama... isa ajab samuti jama teemal kui edukas ta ikka on. Perepea, müügimees, on endale maha müünud idee, kui hea ja suurepärane on ikka müügimees olla. Palk sõltub vaid enda tulemusest, põhipalka pole. Kuni see kaardimajake kukub kokku... isa saab vanaks ning hakkab asju ning olukordi segamini ajama... pojad on juba kolmekümnendate keskel ja pole saavutanud midagi... veelgi rohkem, pole jõudnud sellenigi, et ise end üleval suudaks pidada.
Läbivaks teemaks on veel 25 aastane kodulaen... Viimaks kui ema tõdeb, et nüüd siis on laen makstud, tuleb tal ka tõdeda, et tema ise on ainult jäänud veel sinna majja elama - see on üks viimaseid mõtteid näidendis... müügimehe haual...
Ironiseerides võib ka öelda, et näidend kujutab "turvalises" oravrattas elavat perekonda... iroonia peitub sõnas turvalisus. Näidendist käivad korduvalt läbi võimalused, millest jäetakse kinni haaramata...

Ehk siis näidend paneb mõtlema küsimustele... kas elada nüüd või unistada paremast homsest? mis on elu eesmärk? mida ma üldse tahan siis elus teha? mis on elamine? kui tean mis on elamine, siis miks ma ei tee neid tegevusi praegu?
Teema: Juhtimine
Ela nagu sureksid homme, õpi nagu elaksid igavesti.
Teema: Üldine
Ja mis ma siis sellest järeldan?

Üllatavalt vähe produktiivset sai kuu jooksul tehtud...

Palju aega on kulunud ülikooli lõputööga seonduvale... rohkem lugemisele ja natuke ka kirjutamisele.
"Huvitavamatest" seikadest võib mainida Euroopa Liidu õigusega tutvuse tegemist... täpsemalt siis ühe direktiiviga, mis reguleerib käibemaksuga seonduvat.

Kuu lõpus hakkasid Kliko Ohutusega seonduvad asjad jälle liikuma... sai kontrollitud suures koguses kustuteid :-) Trenn missugune.

Uue nädala prioriteet on lõpetada lõputöö s.t. saada see asi lõpuks valmis.