Archives

You are currently viewing archive for February 2007

Google Patendi otsing (27.02.2007 22:00)

Leidsin ühe väga hea asja veebist: Google patendi otsingu: http://www.google.com/patents
Google on patendiotsingule teinud hea kasutajaliidese :-)
Minge ja vaadake, mis kõik patendeeritud on... enamik asju meie ümber igapäevases elus on ühel või teisel kujul patendeeritud.

Kuld (27.02.2007 21:53)

Tänane Äripäev kirjutab taaskord kullast...
Link: [http://www.aripaev.ee/3509/rt_ly_350901.html]
Ja jutt on ainult tasulises (kinnises) osas... :-p

Aga meenus mulle veel üks vana teema, mida olen teada tahtnud saada... Millega on tagatud Eesti kroon?
Sellele küsimusele leidsin vastuse Eesti Panga lehelt.
Nagu teada on krooni tagatiseks välisvaluuta, kuid siiski ka kulda... 8250,171 oz kui täpne olla.
(Kulla koguse saab teada kui vaadata Eesti Panga bilansist kulla väärtust kroonides ja jagada see Eesti Panga kulla kursiga.)

Raamatupidaja 1945 aastal (27.02.2007 02:42)

Teema: Vaba Aeg
Leidsin YouTube'st hea klipi sellest, kuidas raamatupidamine toimus 1945 aastal USAs... tasub vaadata ja rõõmustada, et täna meil on personaalarvutid ja raamatupidamistarkvara olemas :-)


Teema: CASHFLOW
Miks?
Statistikaameti kogumik "Naised ja mehed 2006":
Peamine surmapõhjus vanurieas on nii meestel kui naistel südame isheemiatõbi ja peaajuveresoonte haigused. Naised elavad keskmiselt kümme aastat kauem kui mehed. Üle 65-aastastest vaesuses elavatest inimestest on naisi peaaegu kaks korda rohkem kui mehi.

Ehk te elate kauem, kuid vaesuses. (Kui uskuda statistikat.) Samas seis on ka USAs ning sellest on kirjutanud ka Robert Kiyosaki oma raamatutes... see on ka üks (peamine!) põhjus, miks Kim Kiyosaki kirjutas raamatu "RichWomen".

Kust alustada? Lugemine on kindlasti abiks... lugege raha ja finantsasjade kohta. Sest üks kord oma elus peate te nagunii sellega tegelema hakkama, sest suure tõenäosusega sureb teie abikaasa kümmekond aastat enne teid... ja need viimased kümme aastat tuleb ka elada.

Teine tegevus, mida julgelt soovitan: Tulge mängima Cashflow lauamängu! See lauamäng õpetab väga palju finantside kohta, alates sellest, mis vahe on varal ja kohustusel... kuni selleni kuidas oravrattast väljuda. Selleks, et teada saada kus Cashflow lauamängu vaadata saab, registreeru aadressil: http://red.sigma.ee.

NB! Järgmine mäng toimub 2. märts algusega kell 18:00! (Kinnitus ja kutse tulevad esmaspäeval red.sigma.ee's registreerunutele.)

Palgatõusust... (22.02.2007 16:16)

Teema: Ettevõtlus
Täna osalesin ühel seminaril, mida EBS ja KPMG koos korraldavad... ja seal lõuna ajal vestlesin ka ühe naisettevõtjaga. Teema jõudis ka palkadeni... ning Savisaare lubatud 25000 kroonini kuus jutuni. Kuna see ettevõtja töötab konsultandina valdkonnas, kus palgad hakkavad miinimumpalgast ja on enamike töötajate puhul selle lähedased (õmblus), siis olid tal huvitavad tähelepanekud...
Mis siis on juhtunud selle Keskerakonna ja Savisaare kampaania tõttu?
Üle Eesti on inimesed, kes olid enne suhteliselt rahul oma sissetulekutega ning vähem-rohkem õnnelikud, muutunud nüüd närvilisteks ja mõnes mõttes ära hullutatuteks... silme ees keerleb number 25000... kuna see on müstika ja kättesaamatus ulatuses, siis inimesed tunnevad enda alaväärsetena... ja masenduvad... see omakorda tekitab stressi ja konfliktseid situatsioone...
Kahjuks on mu oma tähelepanekud samad - üle Eesti on inimesed muutunud närviliseks ja pole enam oma eluga rahul... kuigi muutunud pole midagi muud kui kampaania mõju, kus Edgar Savisaar lubab kõigile kohe 25000 palka... (selline mulje jääb inimestele... täpsuse huvides tuleb muidugi ära mainida, et seda palka lubab ta riigiametnikele ja oli vist 4 aasta jooksul).
Igatahes see ettevõtja, kellega suhtlesin nägi seda kampaaniat kui katset korraldada Eestis rahvarahutused ja püüdu Eestit oluliselt kahjustada. Otseseid rahutusi pole - inimesed pole tänaval, kuid hinges on inimesed rahuloleamtud ning konfliktid on lihtsamad sündima kui kunagi varem...
Mis sina sellest arvad? Oled ka selliseid tähelepanekuid teinud?

Mõtisklused (13.02.2007 02:45)

Teema: Üldine
Uurin siin statistikat ühe ülikooli kodutöö jaoks ja leidsin mõned huvitavad arvud...
Meil on ca. 115 naist iga 100 mehe kohta. (allika juba suutsin ära kaotada)
15-74 aastastest meestest on kõrgharidus 16,5% ning naistest 20,2% (2005 aasta lõpu seisuga).

Seega meil on rohkem naisi kui mehi ja naised on kõrgemini haritud kui mehed.
Selleks vist ei peagi nii väga statistikat vaatama - piisab ülikoolis ringi vaatamisest... naisi on tõesti kõvasti rohkem.

Selline nähtus tekitab hulgaliselt probleeme... ütleme nii, et pereelule (perekondade tekkele) see küll kaasa ei aita...
Kindlasti on erandeid, kuid erinev haridustase tekitab komplikatsioone... nagu näiteks erineval tasemel sõnavara, mistõttu vähem haridust omandanud pool ei pruugi enam täpselt teisest aru saada (sest tema sõnavara on piiratum).

hmh... jõudsin ühe huvitava mõttekäiguni veel...
kui kõrgharitud mehi on vähem kui kõrgharitud naisi, siis kõrgharitud meeste järgi on nõudlus tööturul suurem kui kõrgharitud naiste järgi... (eeldades, et siin üldse võiks olla vajaduse kohapealt mingi tasakaal)... seega, võttes arvesse majanduse alustõed pakkumise / nõudluse suhte kohta... võikski ju olla õigustatud s.t. loomulik, et kõrgharitud meestele makstakse kõrgemat tasu kui kõrgharitud naistele (praktika tundub ka seda kinnitavat) ning siit omakorda võib ju ka näha põhjust miks kõrgharitud naised peavad ennast rohkem tõestama kui kõrgharitud mehed (kõrgharitud naisi on lihtsalt rohkem s.t. suurem arv tahab sama asja).

Läksin väga rappa oma mõttekäiguga? Kirjuta kommentaari oma arusaam neist seostest.

Web 2.0 - mis see on? (10.02.2007 23:07)

Teema: Üldine
Palju on räägitus Web 2.0'st... leidsin netist ühe hea lühikese (alla 5 min.) videoklipi, mis seletab Web 2.0 olemust... tasub vaadata :-)Huvitav juhtum EBSist (09.02.2007 02:21)

Teema: CASHFLOW
Juba mõnda aega tagasi rääkisin EBS (Estonian Business School) tegevdirektorile Peeter Kross'ile Cashflow lauamängust. Kolmapäeval siis sattusime uuesti sellest rääkima ja ta arvas, et Cashflow mängimine võiks olla ilusti üks osa Junior Managment Schoolist (keskkoolinoortele mõeldud programm, et tutvustada neile EBS ülikooli). Läksime siis koos EBSi turundusosakonda, kus sai asja tuum lühidalt ära seletatud ning vastukaja oli positiivne...
Siis turundajad mõtlesid ja jõudsid neljapäevaks järeldusele, et EI lauamäng ikka eraldi iseseisvalt ei sobi sellesse programmi. Lauamäng ja finantsid jne - liiga igav ja liiga vähe... peab midagi veel olema või jääb ära.
nujah, õnneks ma lugesin EBSi turundusosakonnast saadetud maili alles õhtul ehk liiga hilja :-p Enne olin jõudnud juba ühe teise õppejõuga sealt turundusest läbi käia ja saime räägitud, et see Cashflow 101 mängimine toimub ühe teise teema lisana... päeval ma ei saanudki aru nende, turundajate, tõrksast suhtumisest aga alles õhtul maile lugedes siis selgus, et nad olid saatnud hommikul mulle maili, et Cashflow 101 pole huvitav tegevus.

Müstika... nii need head asjad käest ära lastakse... seekord siis mitte, vähemalt veel mitte.

» Read More

Rahalise edu unelm (09.02.2007 02:09)

Teema: CASHFLOW
Sellist pealkirja kannab 7. veebruari Äripäeva Koolitus lisa artikkel leheküljel 4.
Sisu on aga raamatumüügi edetabel:
1. koht "Rikas isa, vaene isa", Robert T. Kiyosaki
2. koht "Rahavoo kvadrant", Robert T. Kiyosaki
3. koht "Omal jõul miljonäriks", Brian Tracy

Nagu näha, siis esimesed kaks on Kiyosaki'lt :-)
Huvitav, palju on inimesi, kes nendest raamatutest ka midagi ellu viivad?

Huvitavat lugemist kulla teemal (05.02.2007 16:00)

Tänases Äripäevas [link] kirjutab Alar Tamming, AS Tavid nõukogu liige majanduskrahhi ja kulla seostest. Üldiselt on jutt õige, kuid natuke on veel aega selle krahhini... (kui uskuda Kiyosaki raamatut Rich Dad Prophecy).
Samas tuleb seda artiklit vaadat läbi selle prisma, et Tavid on Eesti teadaolevalt suurim investeerimiskulla müüja.
Lugemist väärt igal juhul.

Täiendus (09.02):
07. veebruari Äripäevas lk. 22 kirjutab Tõnis Oja vastukaja sellele artiklile selgitades keskpankade rolli kullahinna kujunemisel. Tasub lugeda.

Täna mind ähvardati (04.02.2007 20:27)

Teema: Ettevõtlus
müstika... keegi pole mind varem ähvardanud Tarbijakaitsega. Ammu pole keegi minu peale ka niivõrd pahane olnud kui täna üks inimene mulle saadetud e-mailis...
Probleem ise paistab mulle järgmine: Mõni aeg tagasi sai richdad.com'ist tehtud tellimus. Selle tellimuse saamine venis... mitu kuud venis - kunagi varem pole mul niivõrd kaua läinud aega, et sealt asjad kätte saada. OK, asjad jõudsid siiski lõpuks kohale. Aga mõni asi on vist transpordi käigus kannatada saanud... kuigi hetkel ma ei saa aru, kuidas see võimalik on, sest pakend oli igati korralik ja välimus paistis terve. Samuti uurisin teistelt inimestelt, kes samuti mängud tellisid - ka neil oli kõik korras.
Eriti aga häirib mind selle e-maili ebaviisakas ja ähvardav toon... nagu teada (või siis nüüd saab teatavaks) ei võta ma midagi vahelt selle tellimuse vahendamise eest. Lihtsalt nii on odavam tellida (koos), sest saab jagada transpordi ja tollivormistuskulusid ning lisaks on mul võimalus saada soodustus richdad.com internetipoest, mis samuti jõuab siin asju tellinutele.
Seega olen sügavalt üllatunud ja häiritud sellisest käitumisest...

Samas, ettevõtjana, peaksin ma olema teadlik ja võtma rahulikult selliseid asju. Ikka kusagil midagi valesti pakitakse või ebakorrektselt. Eriti kuna need RichDad asjad on toodetud Hong Kong'is siis nende kvaliteet võib täiesti kõikuda (hoolimata kvaliteedikontrollist).

"Nali" on muidu selles, et see ebaviisakas inimene ostis need asjad endaga seotud firmale s.t. Tarbijakaitse isegi parima tahtmise juures ei tegeleks meievahelise tehinguga. Niipalju olen siis vähemalt teadlik, kuid ähvardamine häirib ikkagi...

Eks püüan kohtuda selle inimesega ja vaadata üle need mängud... mis nendega siis lahti on. Aga nii sellele konkreetsele inimesele kui ka sulle lugeja: Sa ei taha minuga tüli norida ilma asjata, sest ma kirjutan sellest siia. Ja siit leiab sinu nime üles iga otsingumootor s.t. sul tekib sellest probleeme.
Üks juhtum on juba ka olnud: üks inimene, kes varastas minu isa firmast asju seal töötades, sai kunagi siia koos pildi ja isikuandmetega üles pandud. Tulemus: järgneva paari kuu jooksul jäi ta ilma kusagil viiest töökohast selle pärast, et tema nime peale otsingus avanes minu veebipäevik vastava infoga. Kuna ma pole pahatahtlik inimene, siis eemaldasin selle postituse - kuid ka siis kulus veel ligi kuu, et seda infot ei näitaks enam ka otsingumootorid. Hea veel, et see postitus veebiarhiivi (näiteks: www.arhive.org) ei sattunud, siis ei saakski seda enam kunagi eemaldada.

Kiyosaki ja Coelho võrdlusest (01.02.2007 12:57)

Teema: Vaba Aeg
Kaks autorit, Kiyosaki ja Coelho, räägivad täiesti erinevatest asjadest... kuid kas siiski? Mõlemad räägivad om saatuse valimisest.
Sellisele järeldusele jõuab Lea Arme (mul pole õrna aimugi, kes ta on) SEB Eesti Ühispanga veebruari kuu kliendilehes lehekülg 23 (Vaata siit!).

Selles ülevaates on Lea toonud välja terve rea tsitaate ja võrrelnud nende autorite sõnumeid... Kuna olen ka ise mõlema autori raamatuid lugenud, siis põhimõtteliselt julgen nõustuda - nad tõesti räägivad oma saatuse valimisest. Kiyosaki räägib rohkem finantspoolest ning Coelho hingelisest poolest.

Head lugemist (nii artikli, kui raamatute).