Archives

You are currently viewing archive for October 2006
Teema: Kinnisvara
http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=c2e212c8-3e04-46d8-8d75-e0135a4692e5

Viidatud artikkel Äripäevas (tasuta osas) tasub lugemist... see on üks võimalik majanduse langusesse mineku alguse võimalusi...

Milline on sinu elu plaan? (22.10.2006 21:01)

Teema: Üldine
Küsisin seda täna ühelt oma kurusekaaslaselt. Vastust ei saanud. Taustaks niipalju, et jutt hakkas pihta autokoolis käimisest ja et tal pole aega, et jõuda sõidutundidesse... 8-17 on töö ja peale seda 17:30-20:45 ülikool. Nagu ma tihti teen (mõned nimetavad seda norimiseks) küsisin: Kaua sa plaanid töötada? Plaan puudus. Seega läheb käiku riigi plaan s.t. niikaua kuni saab riiklikule pensionile.
Lubage ennustada: meie, kes me oleme oma kahekümnendates eluaastates, saame minna riiklikule pensionile 80ndal eluaastal.
Kes tahab, see vaielgu kommentaarides vastu...
Miks ma nii arvan?
Paljud meist on näinud graafikuid, et paarikümne aasta pärast on iga pensionäri kohta üks töötaja ja edaspidi veelgi vähem... Kas te tõesti usute, et valitsus saab vähendada pensione? Kas tõesti nad hakkavad kunagi raha ära võtma neilt, kes toovad neile hääled?
Eip, lihtsam on tõsta pensioniiga. Mul täpsed andmed puuduvad, kuid mõningates Lääne-Euroopa riikides on seda juba tehtud. Tehakse veelgi. Ennustan, et 40 aasta pärast on see piir juba 80nda eluaasta lähedal. Head töötamist ja ootamist.
Mis on alternatiiv?
Meil kõigil on võimalus luua oma plaan. Oma plaanis võime ise otsustada seda vanust, mil soovime lõpetada töötamise. Selle eelduseks on muidugi see, et selleks eaks oleme loonud s.t. üles ehitanud vastava sissetulekute poole. Selleks on vaja finantside alast haridust/haritust. Head õppimist!
Teema: Üldine
Viimasel ajal olen juba kuulnud mitmest juhtumist, kus noored (minuealised s.t. ca. 22) otsustavad kokku kolida ja niiöelda perekonna luua. Üks esimesi asju mida koos tegema hakatakse on ühine kulutamine. Nüüd on ju neil kaks sissetulekut. Esialgu jäävad elamiskulud samaks, mis üksi elades (maksta tuleb ühe korteri kulusid). Seega vist tundub neile, et raha jääb üle... mida siis selle rahaga teha?
Ühel juhul kuulsin, et noormees võttis korteri ostuks laenu ja neiu võttis tarbimislaenu, et osta sellesse korterisse mööbel. Halloo? Kaks inimest, kes on olnud koos lühikest aega, otsustavad teha sellise sammu. Nad on jätnud täielikult mõtlemata sellele, mis saab siis kui nende suhe end ammendab vms. ehk tekib soov eraldi teid mööda minna. Hetkel ollakse muidugi kindlad, et nii ei juhtu. Juriidilisest aspektist peaks sellisel juhul jääma kõik noormehele, sest kinnisasi kuulub talle ning vallasvara (mööbel) pole kusagil arvel. Mul on kahju sellest neiust - ta võib ju ära minna, kuid ilma asjadeta.
Teisel juhul kuulsin paarist, kes otsustas kohe ühe ühise kulutusena osta sülearvuti. Asi on väiksem, kuid raske on mõista kuidas saab sellist asja jagada... Lisaks tehti kompromiss (arvuti ei vasta täielikult ei ühe ega teise vajadustele) ja noormees ostis arvuti iseseisvalt ära ühise raha eest. Jällegi võimatu jagada seda asja.

Pean tõdema vaid üht - enamik inimesi suhtub oma finantsasjadesse kui teisejärgulistesse ning ei vaevugi oma samme läbi mõtlema.

Cashflow klubist sel nädalal (21.10.2006 08:40)

Teema: CASHFLOW
Sel neljapäeval kohtus Cashflow klubi Tartus. Kohal oli 11 mängijat, neist enamik esimest korda. Üldse oli see Cashflow klubi esimene kogunemine Tartus.
Reedel koguneti ka taas Tallinnas - püstitati ühtlasi ka uus rekord - 22 mängijat. Korraga käis mäng neljal mängulaual. Sellest ka väike videoklipp:


Cashflow klubi kasvab (10.10.2006 23:31)

Teema: CASHFLOW
Tänaseks on Cashflow infolistiga liitunud 66 inimest.
Kuna huvi on suur ka Tartust, siis sai avatud eraldi Tartu Cashflow list (seni oli olemas üks list, kuhu saatsin infot Tallinna ürituste kohta).
Listidega liitumiseks mine aadressile: http://red.sigma.ee

Cashflow klubi on avatud kõigile, kel vähegi huvi raha ja finantsasjade vastu. Cashflow lauamängu mängimiseks pole vaja mingeid erilisi eelteadmisi - piisab lugemis ja kirjutamisoskusest. Peamine on huvi asja vastu. Arvutamisel on abiks kalkulaator ning mängust arusaamisel varemmänginud inimesed.

Kohtumiseni Cashflow klubi mänguõhtutel nii Tallinnas kui nüüd ka Tartus!

Täiendus: Cashflow klubi üritustel osalemise eest keegi raha ei küsi!
Teema: Üldine
Avastasin enda jaoks uue infokanali - ja üllatas mind see kui lihtne tegelt on sellele ligipääs ning kuivõrd palju sisukat infot niimoodi leida võib.

Selleks infokanaliks on üliõpilaste lõputööd (diplomitööd, bakalaurusetööd, magistritööd, doktoritööd). Neid leiab erinevates ülikoolides erinevat moodi üles. Järgnevalt enda kogemustest.

» Read More

Mitu leiba / saia jäi ostmata? (02.10.2006 14:42)

Teema: Ettevõtlus
Stockmann pühapäeva õhtul


Kui tihti on näha tühju poe riiuleid? Eile käisin poes ja juba oma alla minutise leivariiuli juures viibimise juures kuulsin mitmeid inimesi kiruvat, et mis toimub: kus on leib?

Nagu teame on enamik toiduaineid kiiresti riknev kaup - s.t. seda ei saa kuhjata varuks. Seega kui ma täna leiba poest ei saa, siis ma seda homme ei söö ning homme poodi minnes ei osta ma nüüd ka kahte leiba - ehk siis täna müümata kaup on igavesti müümata kaup. Palju jääb iga päev tühja riiuli tõttu tulu teenimata? Head arvutamist.