Archives

You are currently viewing archive for March 2006
Teema: Ettevõtlus
Tallinna Ettevõtlusamet korraldab pidevalt sümboolse hinnaga või päris tasuta koolitusi ja seminare...
Siin on üks AGA - seda infot polegi nii lihtne üles leida, kus ja mis toimub. Kuna ise olen osalenud mõnel neist, siis tuleb mulle nüüd maili teel info postkasti - pole vaja ise otsida :-)
Teile aga soovitan vaadata Tallinna linna kodulehekülge.
Sealt leiab infot lähenevate koolituste kohta...
Minge ja osalege ning andke ka siin hiljem teada, kuidas meeldis ja mida kasulikku teada saite!
Teema: Ettevõtlus
26. aprillil, mis on ülemaailmne intellektuaalse omandi päev, korraldab taas Eesti Patendiamet TASUTA seminari patendinduse teemal.

Miks ma sellest kirjutan?
Sest ma ise osalesin samal üritusel eelmisel aastal ja see on SISUKAS s.t. saab palju teada patentidest, selle liikidest ja kuidas neid saab. Patent aga on väga oluline konkurentsieelis, kui see õnnestub mingi asja kohta saada - see on üks ihaldatuimaid varalisi õigusi. Ainuke, mille abil saab oma ideid rahaks teha jättes oma idee omandiõiguse endale.

Ehk siis väga asjalik asi, soovitan kõigil minna, kel vähegi võimalik! Ja ärge laske end eksitada sellest, et tegemist on tasuta üritusega, sest tasuta on ta vaid kord aastas ja muidu on väga raske (et mitte öelda võimatu) saada niipalju asjalikku informatsiooni sellise lühikese aja jooksul.

Lisainfo leiab Eesti Patendiameti kodulehelt.

Kahjuks ise sel aasta ei saa osaleda, sest olen samal ajal juba teisele koolitusele registreerunud, kuid võimalusel teen seda järgmisel aastal.
Teema: Heategevus
Vaata täpsemalt: Eestimaa Looduse Fondi kodulehelt.

Aktsiooni sisu on siis korjata raha Nõva ranna koristuseks jää sulades ja naftareostuse nähtavale tulles...
Olen ka ise seal rannas käinud varasematel suvedel ja tõesti ilus rand oli, seega panustasin ka ise 500 krooniga.
Tehke järgi või lööge üle!
Lisainfoks niipalju, et Eestimaa Loodus fond on ka Vabariigi Valituse korraldusega moodustatud "Tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirjas" s.t. neile tehtud annetustelt saab tulumaksu tagasi arvestada järgmisel aastal tulu deklareerides.
Teema: Üldine
Isiklikku raha - niipalju kui sul on seda.
Meie, maksumaksjate ühist raha - palju on eetiline kulutada seda ühe inimese elushoidmiseks?
See küsimus kerkib taas ja taas päevakorda ja üha enam... Sest Maailmas on muutunud kaks asja:
1) Järjest enam haigusi ja vigastusi on ravitavad - kuid kehtib endiselt see, et mida keerulisem haigus / vigastus, seda kallim see on.
2) Haigekassa ja analoogsed organisatsioonid mujal riikides on pankrotis võis selle lähedal s.t. ühises kassas pole raha, mille eest ravida.

Me näeme ja kuuleme sellest järjest tihedamini... ja reaalsuseks muutub see, et kui sul endal raha pole, siis ei saa sind ka keegi teine aidata. Täna pole meie Haigekassa poolt paika pandud seda summat, vähemalt avalikult mitte, kuid aegajalt me kuuleme juhtumitest ja rahakorjamistest kellegi elushoidmiseks kuna Haigekassa ei kata kogu ravi kulu. Samas on palju rohkem inimesi, kelle jaoks see 50% või mingi muu protsent ravimi hinnast, mille ta peab ise maksma, käib ka üle jõu. Jättes aga ravimid võtmata - surm.

Mõelge sellele enne kui on hilja, enne kui ise olete see haige, kes vajab raha, et elus püsida. Aidata saab vaid haridus - finantsharidus, mille abil luua endale püsivad (riigist ja kohalike omavalitsuste toetusest) sõltumatud sissetuleku allikad. Valdkonnad, kust on võimalik teenida, muutuvad... seepärast vajab meist igaüks finantsharidust.

See päevik siin on pühendatud finantsharidusega seotud teabe andmisele. Aegajalt kajastan ka muud huvitavat oma elust... ja ka edusamme firma arendamisel. Head lugemist!

Väike artikkel Äripäevas (01.03.2006 22:16)

Teema: Kinnisvara
Nagu mõni teist ehk on tähele pannud, siis aegajalt kirjutan artikleid ka sellisesse lehte nagu Äripäev.
Täna ilmus neist üks pealkirjaga: "Uue kontori üürimisel jälgi lepingunüansse"
Lugeda saab siit (kui kasutajanimi ja parool olemas):
http://www.aripaev.ee/3146/rubr_artiklid_314605.html