Archives

You are currently viewing archive for February 2006
Teema: CASHFLOW
Mõningad inimesed on mulle juba teada andnud, et soovivad kas Cashflow 101 või 202 mängu richdad.com netipoest. See pood ( http://secure.richdad.com/ ) on kõige odavam koht mille kaudu osta RichDad kaubamärgi all müüdavaid tooteid (mängud, raamatud, audioraamatud). Lisaks kuna olen RichDad Insiders klubi liige saan kõigelt 10% allahindlust.
Kui soovid samuti midagi tellida siis viimane tähtaeg oma soovist teada anda ja mulle raha selle eest üle kanda on 10. märts 2006!
Seejärel tellin asjad kõik koos ära.
Seega eelised minu kaudu tellimisel on:
- odavaim tootehind (veebipoe hind - 10%)
- odavaim transport (läheb kõigi tellijate vahel jagamisele)
- saab ka arve (kuna tegemist on finantsalase koolitusmaterjaliga, siis saab selle vabalt ettevõtluskuluks kanda nii FIEna kui OÜs)
Seega vaadake poodi aadressil: http://secure.richdad.com/
Saatke oma soovid mailile: Peeter.Partel {at} mail.ee
Saadan vastu arveldusarve numbri, kuhu ettemaks teha.
Kannad üle ettemaksu: veebipoe hind (USA dollarites) x 13
Hiljem selgub kas ja palju on vaja juurde maksta (mis omakorda oleneb palju on tellijaid ehk mitme inimese vahel saab transpordi, tollivormistuse ja käibemaksu kulu ära jagada).

Vabariigi 88 aastapäev (24.02.2006 23:59)

Teema: Üldine
Teema: Üldine
Jaan Kaplinski kirjutab tänases Eesti Päevalehes ( http://www.epl.ee/artikkel_311442.html ) maksude teemast. Kuna ta esitab hulgaliselt väärarusaamu faktide pähe, siis võtan vaevaks tema "fakte" ümber lükata siinkohal.

Esimesena on talle hambusse jäänud tulumaks. Reformierakondlasest peaminister Andrus Ansip olevat arvanud hiljuti toimunud Kaubandus-Tööstuskoja poolt korraldatud Ärihommikusöögil, et tulumaksu võiks langetada temameelest kasvõi 18% peale. Jaan Kaplinski väidab, et igasugune maksuprotsendi alandamine vähendab maksulaekumisi riigieelarvesse. Kahjuks ta siinkohal eksib - nii Eesti, kuid näiteks viimane mida kuulsin, Egiptuse kogemus näitab, et see ei ole nii. Kaplinski toob madala maksu näitena Paraguaid (kus iganes see riik siis asuks), kus polevat üldse tulumaksu - selge ju, et kui maksumäär on 0% siis tõesti ei laeku ka midagi riigieelarvesse. Samas niikaua kuni maksumäär on olemas maksud ka laekuvad - maksumäära langetamine on siiani kaasa toonud Eestis maksude laekumise suurenemise s.t. riik saab rohkem raha. Põhjusi on siin mitmeid, kuid peamine on see, et üha vähemtasuvaks muutub ümbrikupalkade maksmise mõtekus jne. sest oma tegevuse varjamisest odavam on ausalt maksud ära maksta.

» Read More

Kiyosaki raamatud Eestis (02.02.2006 20:39)

Teema: CASHFLOW
Käisin täna üle pika aja raamatupoes vaatamas, mis uut müügil on. Sedakorda siis külastasin Rahva Raamatu poodi Viru keskuses.
Meeldiva üllatusena avastasin, et ka mitmed Kiyosaki raamatud, küll Inglise keelsed, olid ka seal müügil. Seega kui keegi tunneb huvi Kiyosaki teiste raamatute vastu (Cashflow Quadrant, Guide to Investing, Retire Young Retire Rich, Rich Dad's Prophecy, Rich Dad's Escape From The Rat Race olid need mida nägin Rahva Raamatus müügil) siis on neid võimalik ka siit samast Eestist osta :-)
Lühidalt iga raamatu sisust...

» Read More