Archives

You are currently viewing archive for January 2006
Teema: Tarkvara
MTÜde ja avatud lähtekoodiga (tihti tasuta) tarkvara vahel on tugev analoogia:
+ mõlema puhul on tegemist täielikult või osaliselt vabatahtliku tööga;
+ kokkuhoid rahas (mis pole enda teenitud);
+ avatud standardid -> tagatud on ühilduvus teiste programmidega;
+ idee on sama: muuta maailma paremaks andes sellele isiklik panus.
- uue tarkvara kasutuselevõtt vajab õppimist ja kohanemist.
Me ju oleme õppimisvõimelised! Näidakem seda ning kasutage avatud lähtekoodiga tasuta tarkvara!

Maailma majandusfoorum (29.01.2006 18:13)

Teema: Juhtimine
Praegu on toimumas ka Maailma majandusfoorum. Seal küll kahjuks ise osaleda ei saa, kuid avastasin, et mõningad ettekanded on nähtavad ka selle ürituse kodulehel:
http://gaia.world-television.com/wef/worldeconomicforum_annualmeeting2006/default.aspx
Soovitan kindlasti vaadata järgnevaid, kuid ka teisi ettekandeid:

26 Jan Does Global Tax Competition Increase Poverty?
Epigtuse näide on seal väga sarnane sellega, mis meil siin Eestis juba pikemat aega toimib :-)

28 Jan A Conversation with William J. Clinton
Vestlus USA endise presidendiga... tohutult huvitav kuulata. Selles on palju häid mõtteid ja asjalikke tähelepanekuid.

Need kaks ettekannet tunduvad kõige huvitavamad minule... aga ega ma ka ise kõiki vaadata jõudnud.

Eesti Haridusfoorum 2005 (29.01.2006 13:55)

Teema: Üldine
27. ja 28. jaanuaril toimus Jõhvis järjekordne Eesti Haridusfoorum - võeti kokku 2005 aasta edasiminekud haridusmaastikul ning analüüsiti tekkinud probleeme ning vähemal määral ka mõeldi välja lahendusi.
Osalesin ka ise sel üritusel - haridus on minu jaoks huvipakkuv teema. Ka varasematel aastatel olen korduvalt osa võtnud Eesti Haridusfoorumi tegevusest.
Ka sel korral oli foorumi sisu kohta erinevaid arvamusi:
- ülivajalik üritus, mis viib edasi Eesti hariduselu;
- täiesti mõtetu üritus: ainult räägitakse, tegusid pole;
- ja siis nende kahe vahele jäävad arvamused.

» Read More

Lavastus "Siiralt valetades" (13.01.2006 21:40)

Teema: Üldine
Rakvere Teater - Siiralt valetades
Käisin üle pika aja teatris, Rakvere Teatris ning vaatasin lavastust "Siiralt valetades". Kuna tegemist on äärmiselt humoorika ning hea etteastega, siis soovitan teilegi. Minge ja vaadake... olgu ära öeldud, et esmapilgul tundub, et tegemist on mingi jamaga... kuid sündmuste arenedes tempo mudkui kasvab ning tegevus muutub justkui kurvemaks ja samas ka naljakamaks kuni haripunktini (püandini) välja, mis jõuab kätte etenduse lõpuks :-) Seega kaasahaarav ning huvitav nagu üks korralik lavastus olema peab :-)
Teema: Heategevus
Ma ei tea, kas probleem on minus või minu arusaamades või mõlemas... aga mulle käib vastukarva MTÜdelt raha küsimine neis tegutsemise eest. Eriti häirib mind IT'ga seonduv... mingi lihtsa asja nagu kodulehe tegemine või muu sarnase eest küsitakse minu arust ülearu suuri summasid. Tegelt mulle üldse tundub, et IT asjade eest makstakse mõtetult üle...
Täna aga puutusin kokku ühe MTÜ koosolekul käies juhusega, kus minu püstipandud lahenduse (vabavaralise tasuta tarkvara põhjal ja ilma mingit tasu saamata [ei taha ka tasu!]) igakuise hooldamise eest soovib üks inimene hakata saama endale kui FIEle 3000 krooni kuus. Minuarust pole seal just eriti palju hooldada -> heal juhul üle vaadata, mis inimesed sellesse süsteemi lisanud on ja sodi kustutada. Igatahes arvatavasti tehakse selle raha saamiseks ühele ministeeriumile taotlus ning eelinfo põhjal pidavat neile sellise lehe olemasolu meeldima ning valmisolek raha andmiseks ka olemas olema. Riigi raha raiskamine ma ütleks aga njah....

Igatahes tekitas selle plaani kuulmine minus ühe tugeva emotsiooni: Kui enne ma mõtlesin, et peaks selle organisatsiooni tegevust rahaliselt toetama ja võib-olla ka ostma (kinkima neile) uue arvuti, mida igapäevatööks seal justkui vaja oleks, siis nüüd ma seda enam teha ei soovi. Kahjuks kaldun üha enam sinnapoole, et ma ei taha MTÜsid rohkem toetada, sest nad samal ajal raiskavad raha mõtetutele tegevustele ja asjadele... Veenge mind vastupidises!

Olgu lõppu ära öeldud, et 2005 aastal andsin erinevatele MTÜdele raha ning asju koguväärtuses viiekohalise summana ehk siis üle kümne tuhande krooni. (Järgides oma põhimõtet, et kõigist minu sissetulekutest kümnendik läheb heategevuseks, kümnendik säästmiseks ja kümnendik investeerimiseks.)
Teema: CASHFLOW
Kuna taaskord avastas üks mu sõber netist sellise lehe nagu:

http://www.johntreed.com/Kiyosaki.html

..siis olgu see aadress ka siin ära toodud.
Ülalmainitud lehelt leiab pika ja üksikasjaliku tõestuse, et rikast isa pole kunagi olemas olnud ja Kiyosaki ise pole see, kes ta väidab end olevat jne. jne. Kel huvi loeb... Ise lugesin seda päris ammu...

Kokkuvõtvalt ütleks selle jutu kohta seda, et ausalt öeldes mind ei huvita kas see, mis RichDad seeria raamatutes kirjas, on 100% tõde või mitte. Küll aga huvitab mind see, et sellel on hariduslikust aspektist väärtuslik (avardab silmaringi, saab teada võimalustest, mille peale enne ei tulnud) ning minu jaoks ka selle õpetuse praktikasse rakendamise tulemus rahaliselt mõõdetav. Loomulikult olen ma lisaks raamatute lugemisele hankinud infot mujalt ning käinud erinevatel kursustel ning seminaridel. Kiyosaki ei väida üheski raamatus seda, et selle (ainult selle) info põhjal saaks hakata kohe tehinguid hullult tegema, pigem vastupidi, igas raamatus, audio programmis jne on rõhutatud, et enne kui asud tegema tehinguid päris elus otsi endale pädevad nõuandjad. Üks enim läbivaid väiteid on: Ettevõtlus on meeskonnamäng - keegi meist ei saa olla igas tegevuses kõige parem, seega tuleb teha koostööd.

Aga lugege seda lehte ikka... saate teada, mida kõike annab kahtluse alla seada :-p