Archives

You are currently viewing archive for March 2005

Halvasti ütlemine (17.03.2005 23:38)

Teema: Üldine
Miks ütleme vahest oma kõige kallimatele inimestele halvasti?
Ma ei tea vastust... kuid mulle tundub, et üks põhjuseid on see, et tunneme end nende inimeste seltsis vabalt... ja seepärast julgeme elada nende peal välja ka jumal teab kelle teisega seoses tekkinud pahameelepuhangud... kuigi ei peaks - isegi ei tohiks.

Miks need inimesed meie halvasti ütlemise peale solvuvad?
Selge see, et ka nende jaoks oleme me kallid... enamasti ei vaevuta solvuma inimeste peale, kellest ei hoolita... ei olda pahased suvaliste inimeste peale... seega jah, on normaalne solvuda kui keegi sulle kallis inimene midagi halvasti ütleb... :-(

Ja ongi konflikt sündinud... kuidas seda lahendada? ;-/
Ise olen samuti solvunud olnud... ja isegi otsustanud, et rohkem enam ühe oma lähedase sõbraga ei suhtle... aga siiski hiljem järele mõeldes olen jõudnud selleni, et kuna mul on üldse kokku kaks lähedast sõpra siis loobudes ühest jääks alles vaid üks... siis see pole seda ju ometi väärt... mõne halvasti ütlemise pärast loobuda sõbrast oleks must rumal... ühest küljest võiks ju mõista, et tulenevalt sellest, et sõbrad tunnevad end vabalt võivad nad mõtlematult vahest halvasti öelda aga see teeb haiget, tohutult haiget kui kallis inimene midagi halba ütleb... seekord olin halvasti ütleja aga kahjuks ma ise :-( ja sellest aru saamine teeb samuti haiget. Kallis sõber, palun andesta.

Töö tegemine poole raha eest (17.03.2005 22:47)

Teema: Heategevus
Täna sain taaskord selgeks, et ei tasu teha asju poole tasu eest s.t. odavalt.
Teema nimelt selles, et lubasin taaskord aidata inimesi kodulehe tegemise osas. Vastu pakuti ka tasu - alguses päris normaalset. Minu seisukoht oli, et kui tahavad maksku aga võin ka niisama aidata.
Lubati maksta... nüüd hiljem aga mudkui vähendatatakse lubadust... aga raha pole probleemi allikas vaid see, et hoolimata sellest oodatakse minult täis asja tegemist... mis kõigi närvi ajavam - selle paari kuu jooksul on korduvalt ümber mõeldud selle osas mida üldse tahetakse...

Seega raha ei saa aga vastuta nagu oleksid saanud korralikult tasustatud. Ehk lõppkokkuvõttes olen mina see paha inimene kes piisavalt kiiresti ja krt teab mida veel moodi asja valmis ei tee...

Nii palju siis heast tahtest -> kehtib endiselt: Iga heategu saab karistatud!

» Read More

Teema: Üldine
Iga päev püütakse ja ka mõnikord õnnestunult kutsutakse meid raha kulutama. Järjest enam ja enam pakutakse meile esilagu suurepärasena tunduvat võimalust: Asja saad kohe kätte ja maksad hiljem.
Igakuised maksed, intressivaba makseperiood (mõned nädalad/kuud) jne. jne. - kõik kutsuvad meid kulutama kohe. Mida see kohe kulutamine aga tähendab?

» Read More

Internet on VÕIMAS... (04.03.2005 17:10)

Teema: Hoiatused
Kaks asja Interneti kohta:
- Kord Internetti lisatu jääb alles väga pikaks ajaks
- Selle eemaldamine (eriti kui see on registreeritud otsingumootorite poolt) on raske (kui mitte võimatu)

» Read More