Teema: CASHFLOW

Peeter Pärtel & Robert Kiyosaki in London Möödunud nädalavahetuse viibisin Londonis Robert Kiyosaki ja Kim Kiyosaki kutsel. Oli sisukas ja töine laupäev, mis lõppes ühise õhtusöögiga... (üks pilt ka siin üleval).

Nädalavahetusel sain teada, et Rich Dad ettevõttena on oma siseprobleemid saanud lahendatud ning valmis uuesti kasvama... koostöö väliste ettevõtetega Rich Dad Coaching ja Rich Dad Education ettevõtetega on toimimas paremini kui kunagi varem.

Tulemas on mitmeid uusi raamatuid... ning käivitumas on ettevõtjaid loov koolitusprogramm GEO (Global Entrepreneurial Organisation).

135 ettevõtet ootab esmaspäeval, et nad saaksid teha arveid eurodes... just niipaljude ettevõtete raamatupidamine asub minu hallatavas serveris...

Siiani on kõik kulgenud edukalt. Uued europõhised andmebaasid on loodud, uued arvete põhjad on loodud, kasutajate ligipääsud uutele andmebaasidele on loodud... isegi Euroopa keskpanga kodulehelt sain automaatse valuutakursside laadimise tööle...

Üle toodud on ka klientide ning tarnijate andmed ja ka üüratu hulk toote ning teenuse kaarte sai üle toodud ning müügihinnad eurodeks ümber jagatud 15,6466'ga...

Edasi on vaja juba üle hakata tooma aastavahetuse finantsseise ja laojääke... aga enne seda uinak. Esmaspäevani on õnneks veel aega :-)

Teema: CASHFLOW

Vaata allolevat videot võimalusel täisekraanil. Panin sellesse kokku võtmesündmused, mis on toimunud 2004 - 2010 seoses CASHFLOW lauamänguga Eestis. See on ühtlasi ka taustaks, kuidas see mäng lõpuks eestikeelseks sai.

Head vaatamist!

Müü aega, võimenda toodet (11.08.2010 15:57)

Teema: Ettevõtlus

Pealkirjas mainitud äri alustala pärineb ühelt minu mentorilt - Kelly Ritchie.

Lühidalt kokku võttes tähendab see seda, et müüa oma aega ehk a la 1 tund tööd ühe tunni tasu eest. Lisaks aga müü tooteid ehk sellest tekib võimendus - ühe tunni tööga on võimalik teenida rohkem kui ühe tunni palk.

Kus saab seda kasutada?

Eeldus on see, et oled ettevõtja, mitte palgatööline. Sel juhul saab seda kasutada igal pool kus pakud mingit teenust ja selle juurde on võimalik müüa tooteid. Klassika võiks olla torumees - küsib iga tunni eest tasu + materjalikulu. Materjalikulu ongi tema võimalus teenida lisaraha ehk müüa Sulle kõikvõimalikke juppe, mida läheb töö käigus vaja.

Valdkond kus ise seda kasutan on koolitused / seminarid. Osalemise eest küsin mingi summa ning koolituse käigus tutvustan ka erinevaid tooteid (minu puhul CASHFLOW lauamäng, "Väikse hääle" taltsutamine raamat jne) ning vaheaegadel või peale koolitust on inimestel võimalus neid tooteid või järgmist koolitust osta.

Kus veel võiks sellest lähenemisest kasu olla?

Teema: Vaba Aeg

Septembrini on jäänud veel vaid ca 20 päeva ning selleks ajaks hakab ka suvi lõppema.

2010 aasta suvi on olnud minu jaoks ühelt poolt sisukas ning teisalt võimaldanud ka küllaldaselt puhkamist.

Suvi algas minu jaoks Robert Kiyosaki ja Kim Kiyosaki Tallinna külastusega. Nendega kaasas olid veel Ken McElroy (kinnisvara) ja Tom Wheelwright (raamatupidamine ja maksud). Need 3 päeva mil nad Tallinnas olid juhtusid olema ilma poolest väga ilusad. Seetõttu sain ka hiljuti Robert Kiyosakilt tänukaardi, kus ta ütles, et viibis Tallinnas justkui muinasjutus. :-) Ega nad palju mujale jõudnudki kui kohtumistele Rich Dad fännidega ja Tallinna vanalinna, mis tõesti jätab muinasjutulise mälestuse.

Mõni päev hiljem läksin aga juba Ameerika Ühendriikidesse, kus 2 nädalat viibisin idarannikul (New York, Washington DC ja Miami). Selle jooksul osalesin mõnel huvitaval koolitusel ning kohtusin inimestega, kes olid seotud varem ametlike CASHFLOW klubidega. Linnad olid ilusad ning mul on heameel, et lõpuks õnnestus siis ka USA pealinnas ära käia.

Järgnevad 2 nädalat aga viibisin Scottsdales, kus on Rich Dad peakontor ning Blair Singer'i ettevõtte SalesPartners peakontor. Osalesin Blair Singeri 2-päevasel Sales and Leadership koolitusel koos Roland Tokko'ga. Väga sisutihe koolitus kust sai palju kohe rakendatavaid teadmisi ning oskusi. Oktoobris on meil aga plaanis minna juba Blair Singeri pikemale, 7-päevasele, koolitusele, mis koosneb 2-päevasest koolitusest (sama kus me juba osalesime, kuid tahame sealsete praktiliste harjutuste tõttu veelkord osaleda) ning 5-päevasest jätkukoolitusest. Samuti oleme alustanud protsessi Blair Singeri frantsiisi SalesPartners siia regiooni toomiseks... SalesPartners (eesti keeles müügipartnerid) tegutsevad ettevõtete partneritena ning aitavad neil kasvatada müügitulemusi ning arendada meeskonda läbi aukoodeksi ning teiste võimaluste. Kui SalesPartners tegevusest huvitatud, siis võta ühendust.

Tagasiteel Los Angeles'i kust väljus meie lend sõitsime läbi Suure Kanjoni äärest, Las Vegasest ning tutvusime öise Hollywoodi ning teiste Los Angelese eeslinnadega.

Juuli on suures osas möödunud CASHFLOW 101 eestikeelse lauamängu viimaste ettevalmistustega... nüüd on failid valmis ning lähiajal algab tootmine Poolas. Mäng ise jõuab eestikeelsena müüki seega septembri lõpuks.

Samuti on ettevalmistamisel nii mõndagi muud seoses Rich Dad tegevustega Eestis, kuid sellest juba siis kui on õige aeg :-)

Järgmisel nädalal aga alustame taas Mandrake CASHFLOW klubi tegevusega. Ootan juba huviga. Pole isegi juba juuni algusest CASHFLOW mänginud.

Kohtumiseni!

Teema: CASHFLOW

Kim Kiyosaki & Robert KiyosakiJärgmisel nädalal on minu kutsel Eestis Robert Kiyosaki ja Kim Kiyosaki.

Oli aasta 2004 jaanuar, kui esmakordselt lugesin raamatut "Rikas isa, vaene isa". Sealt saadud mõtete põhjal tegin oma elus väga palju muutusi ning asusin veelgi aktiivsemalt tegutsema ettevõtjana.

Esimene mida avastasin oli, et ma olen mudkui spetsialiseerunud ja spetsialiseerunud järjest kitsamal alal - IT ja programmeerimine - ning mul puudus täielikult suur pilt ja arusaam sellest kuidas maailm ja majandus toimivad. Seetõttu tegin loogilise muutuse... katkestasin õpingud Eesti Infotehnoloogi Kolledžis ning asusin 2004 sügisel õppima Estonian Business Schooli Ettevõtlus- ja ärijuhtimine erialal.

2004 mais ostsin endale Kimi ja Roberti loodud lauamängu CASHFLOW 101. Sealt edasi otsisin mõttekaaslasi kellega seda mängu mängida kuid ka reaalelus tehinguid asuda tegema. Kuna mõttekaaslaste otsimine ei läinud just erit kergelt (ükski senine sõber selle mängu vastu huvi ei tundnud), siis 2004 sügisel sai alguse ka see veebipäevik. Siinse veebipäeviku kaudu olen kohtunud sadade inimestega Eestist, kes soovivad õppida Robert Kiyosakilt ning seda ka reaalelus ellu rakendada.

2004 septembris tegin oma esimese kinnisvarainvesteeringu.

2005 aastal käisin esmakordselt ka USAs, Dallases, Robert Kiyosaki koolitusel. See oli ühepäevane koolitus ja osalesin seal vabatahtlikuna Rich Dad boksis, kus meie rolliks oli Rich Dad tooteid tutvustada inimestele. Samuti tutvustati mind sel üritusel Robert Kiyosakile. Sel ajal polnud tal veel õrna aimugi kus asub selline riik nagu "Estonia"... "No idea" oli vastus kui küsisin, kas ta teab kus see riik asub.

Aastate jooksul olen teinud tehinguid kõigis neljas varaklassis (mille olemasolust süsteemsel kujul sain samuti teada tänu Robert Kiyosakile): oma ettevõte; väärtpaberid; kinnisvara; maavarad (kuld ja hõbe).

2006 aasta suveks oli minu mõne inimesega CASHFLOW mängimisest kasvanud välja klubiline liikumine. Kohtusime sel ajal kord nädalas, et mängida CASHFLOWd ning arutelda päris tehingute üle.

2008 aasta alguseks oli maililistides üle 300 inimese ning iga nädal käis neist Tallinnas kohal ca 50 - 60 inimest üle Eesti.

2008 aasta juunis otsustasin end enam siduda Rich Dad ettevõttega ning osaleda nende ametlike CASHFLOW klubide käivitamise programmis. Selleks kasutasin 2004 ostetud kinnisvara müügist (2007 juunis) saadud raha.

Aastate jooksul olen käinud USAs erinevatel Kiyosakide koolitustel ja üritusel enam kui kümme korda. Iga kord olen neid kutsunud ka siia, Eestisse.

Sel aastal võtsid Kim ja Robert Kiyosaki kutse vastu ning järgmisel nädalal on nad Eestis. Minu üks suuremaid unistusi, nad siia tuua, täitub :-) Võttis vaid natuke enam kui 6 aastat järjekindlat ja sihikindlat tööd.

Kui soovid sellest samuti osa saada, siis oled oodatud 2. juunil Apollo raamatupoodi Solarise keskuses kell 17:00.

Samuti võid osaleda loosimises, mis toimub www.cashflow.ee lehel ja kus peaauhinnaks on osalus 3nda juuni üritustel, kus esinejaks Kim ja Robert Kiyosaki.

Teema: Ettevõtlus

Eelmise nädala müügi põhjal on "Väikse hääle" taltsutamine jõudnud Rahva Raamatus Eneseabi TOP4'ndaks ja kõikide raamatute müügitopis Rahva Raamatus on see raamat 79ndal kohal.

Kui Sa pole veel jõudnud seda raamatut lugeda, siis parim aeg alustada on nüüd ja kiireim koht selleks on www.vaikehääl.com, kus on väljas raamatu I peatükk ja seda täiesti tasuta.

Miks ma sellest raamatust siin kirjutan korduvalt?

Sest see on esimene raamat, mille on kirjastas minu ja Valli ühine kirjastus LOOGILINE.

Kui saan järgmisel kuul esimesed müüginumbrid poodidest, siis panen ka need kirja siia. 

Teema: CASHFLOW

CASHFLOW klubi Mandrake liidrid16. märtsil alustan uut CASHFLOW klubi Tallinnas. Seekord teeme seda meeskonnana :-) Registreeru www.cashflow.ee

Pole juba mõnda aega ühtegi avalikku CASHFLOW klubi läbi viinud (erandiks oli eelmisel nädalal TTÜs toimunu), kuid ootamine on end ära tasunud... nüüd alustame seda võimsamalt ning meeskonnana. Seega enam ei sõltu klubi toimumine / mitte toimumine ainult minust.

Kes kuuluvad meeskonda ja miks?

Klubi hakkavad vedama (pildil vasakult paremale) Roland Tokko, Peeter Pärtel (mina), Siim Rull ja Romet Preismann. 

Meid kõiki ühendab koolitus Äri käivitamise koostöögrupp. Olen seda koolitust läbi viinud alates eelmise aasta juunist. Iga koolitus on kestnud 4 kuud mille jooksul oleme kohtunud kahel õhtul nädalas ning arendanud oma teadmisi ettevõtlusest, investeerimisest jne jne

Meil on ka teine ühine huvi - kõigist varaklassidest (väärtpaberid, kinnisvara, ettevõtlus ja maavarad) huvitab meid enim just ettevõtlus ehk oma ettevõtete ehitamine. Nagu Robert Kiyosaki ütleb, siis ettevõtlus nõuab kõige kõrgemat finantsilist IQd ja meie oleme enda oma kasvatamas jõudsalt.

Hoolimata sellest, kas Sa oled varem CASHFLOWd mänginud või pole sellest veel üldse kuulnud (sellest on juttu raamatus Rikas isa, vaene isa), siis oled oodatud 16. märtsi üritusele. Lisainfot leiad www.cashflow.ee Seal saad ka registreeruda.

Kohtumiseni CASHFLOW klubis! 

Väikse hääle taltsutamine (08.03.2010 00:01)

Teema: Ettevõtlus

Väikse hääle taltsutamineKirjastasin hiljuti raamatu "Väikse hääle" taltsutamine ja nüüd on see lõpuks jõudnud ka raamatupoodide lettidele :-)

Selle raamatu autor, Blair Singer, ütleb ise raamatu kohta järgnevat:

"Väike hääl" elab selles lühikeses 15 sentimeetrises vahemikus Sinu parema ja Sinu vasaku kõrva vahel. Äge on aga see, et Sa võid õppida seda taltsutama 30 sekundiga või kiiremini ja elada erakordset elu. "See raamat toob Sinuni populaarsed mõtted enesearendamisest ning viib Sind tegutsema kasutades reaalselt toimivaid, kohe kasutatavaid tehnikaid, mis aitavad Sul teha tähendusrikkaid muutusi oma elus - otsekohe."

Kuigi ma pole mingi neutraalne pool selle raamatu kohta arvamust avaldama, siis julgen ikkagi öelda, et see on väga hea raamat, kui soovid õppida ära tundma neid mõtteid, mis Sind igapäevelus tagasi hoiavad ja ei lase edu saavutada. See on ka hea raamat neile, kes tegelikult ei viitsi eriti lugeda - siis saad alustada raamatu teisest osast, kust leiad 21 tehnikat, igaüks ca 2 lehel kirjas, mida saad teha, et edu säilitada, edu saavutada või kuidas ebaeduga hakkama saada.

Raamatu esimest peatükki saad lugeda ka tasuta: Väikse hääle taltsutamine

Avalda mõtteid raamatust kommentaarina... samuti võid küsida kirjastamise protsessi ja ärilise poole kohta. Ühtteist olen valmis siia lahti kirjutama. Nüüd aga palun astu sammud Apollo poole ja osta see raamat ära - nii ehk saame ka üheskoos selle raamatu nädala TOPi :-) 

Teema: Ettevõtlus

Dream Host

Parim kodulehtede hoidmise koht - piiramatult ruumi ja piiramatult domeeninimesid.

Mad Mimi

Koht, kus koostada lihtsalt e-maili ja liste nende saatmiseks. Erifunktsioon - mitu kasutajat, kes saavad jagada ligipääsu samadele listidele. Kasutusel CASHFLOW klubide listide haldamiseks.

Get Response

Enim kasutatav süsteem listide haldamiseks ja e-mailide saatmiseks. Võimaldab ilma lisatasuta tekitada liste kuhu saadetakse mingi ajavahemiku järel e-maile (a la 7 päeva peale liitumist jne).